Budapest, 2000. augusztus 13. vasárnap (MTI) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 4. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Elek (27.), Illés (83. - 11-esből), illetve Urbán (37. - 11-esből)
    sárga lap: Erős (37.), Jezdimirovic (42.), Füzi Á. (61.), illetve Kunzó (53.), Urbán (83.)

MTK:
    Vlaszák - Schindler, Kuttor, Szamosi, Elek - Madar (Komlósi, 90.), Jezdimirovic, Erős (Buzsáky, 64.), Füzi Á. - Ferenczi (Bükszegi, 64.), Illés

Újpest:
    Bíró Sz. - Medgyesi, Urbán, Tamási, Lőw (Tóth I., 86.) - Kunzó, Dvéri, Kozma, Korsós (Ulrich, a szünetben) - Herczeg, Orescsuk (Tokody, 64.)

27. perc: Madar jobb oldali szögletét Elek 7 méterről ballal egyből a kapu közepébe lőtte (1-0).
    37. perc: Dvéri a tizenhatoson belül lefordult védőjéről, Erősről, aki lerántotta az újpestiek középpályását. A büntetőt Urbán hatalmas erővel a bal felső sarokba lőtte (1-1).
    83. perc: Illés Bükszegivel kényszerítőzött, majd amikor a visszakapott labdával a 16-oson belülre ért Urbán buktatta. A megítélt 11-est Illés a jobb felső sarokba lőtte (2-1).

Végig küzdelmes és színvonalas mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó MTK megérdemelten szerezte meg a három pontot a B-csoport rangadóján.