Vasas Danubius Hotels - Videoton FC Fehérvár 2 : 2 20:00

Budapest, 2000. július 29. szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 2. forduló, B-csoport:

Fáy u., 3000 néző, V: Bukovics
    gólszerzők: Pető (11.), Sowunmi (49.), illetve Németh (6.), Fodor (73.)
    sárga lap: Tóth A. (15.), Pető (67.), Szili (72.), illetve Zombori (11.), Fodor (67.)

Vasas:
    Hajdu - Mónos (Simek, a szünetben), Zováth, Juhár, Tóth A. - Szili, Pető, Tóth N. (Tiber, 76.), Aranyos - Kabát, Sowunmi (Pál, 66.)

Videoton:
    Milinte - Csordás (Gyurováth, 72.), Szalai Cs., Lévai - Szalai T., Fodor, Csató (Gáspár, 60.), Zombori, Németh T. - Földes (Csehi, 72.), Ilea

6. perc: Szalai T. húzott el a jobb oldalon, beadását a hosszú saroknál érkező Németh 6 m-ről a kapuba vágta (0-1).
    11. perc: Tóth N. jobboldali szögletét Milinte kiejtette, Sowunmi lövése lepattant a védőkről, s Pető közelről a kapuba kotorta a labdát (1-1).
    29. perc: Földes egyedül ugrott ki, de 13 m-ről a kifutó Hajduba rúgta a labdát.
    44. perc: Tóth N. jobboldali beadását az egyedül felugró Kabát 5 m-ről fejelte mellé.
    49. perc: Aranyos pörgette előre a labdát, amely az egyik vendégvédőről a kiugró Sowunmi elé került, s a csatár 11 m-ről a kapu közepébe lőtt (2-1).
    61. perc: Szili emelt a kiugró Tóth N. elé, de a középpályás 9 m-ről a kapu fölé vágta a labdát.
    73. perc: Fodor szabadrúgása lepattant a sorfalról, s a székesfehérvári középpályás 22 m-es ismétlése a jobb alsó sarokba vágódott (2-2).
    81. perc: Aranyos baloldali beadását a magasra ugró Pető 7 m-ről a baloldali kapufára fejelte.

A rendkívül bátran és okosan futballozó Videoton teljesen megérdemelten szerzett egy pontot a Fáy utcában. A Vasas csak időnként nyújtott jó teljesítményt, s védelme bizonytalansága miatt nem tudta megszerezni a győzelmet.