Vác FC - Nyírség-Spartacus FC 0 : 1 17:00

2017.11.10, 12:49
    Vác, 2000. május 12., péntek (tud.) - Pénteki, hazai vereségével a Vác kiesett a labdarúgó PNB-ből.

Labdarúgó PNB, 31. forduló:
    Vác FC - Nyírség-Spartacus FC 0-1 (0-0)
    Vác, 300 néző, V: Makai
    gólszerző: Novák (65.)
    sárga lap: Kondora (20.), Bessenyei (86.)

Vác:
    Telek - Ráki - Koszora, Somogyi - Sováb (Gasparik 75.), Burzi, Koller, Fejéregyházi (Hirt 67.), Szűcs - Nagy T., Greff (Havrán 64.)

Nyírség:
    Celeszki - Szatke - Ács, Nagy S., Turóczi (Bessenyei 53.) - Novák, Kondora, Dican, Göncz (Karkusz 42.) - Csernijenko (Szécsi 81.), Kocsis

35. perc: Burzitól Kondorához pattant a labda, aki Novákot indította, a középpályás jobb külsővel lőtt, Telek azonban védett.
    38. perc: váci tüzijáték a Nyírség kapuja előtt: Koszora lövését védte Celeszki, a kipattanó labdát Greff szerezte meg, ismételhetett, de ismét hárított a nyíregyházi kapus, s amikor harmadszorra Ráki továbbított kapura, az ő lövéséből sem lett gól.
    65. perc: a kaputól 14 m-re Novák elől próbált menteni Telek, de felpörgött a labda, s Novák ollózó mozdulattal az üres kapuba emelt (0-1).

Az alacsony színvonalú mérkőzésen ritkán forogtak veszélyben a kapuk, s Novák látványos mozdulattal szerzett gólja elég volt a vendégeknek a győzelemhez. A vereség eldöntötte: a hazaiak kiestek a PNB-ből.