Dunaferr SE - Lombard FC Tatabánya 2 : 0 14:30

1. avatar: Longinus
    2018.05.07, 15:01
    képTököli fehér mezben, Mészöly és Szalma kíséretében a második gólt szerzi. Kép: Dunaújvárosi Hírlap archívuma

2018.05.06, 19:28
    Dunaújváros, 2000. március 8., szerda (tud.) - Labdarúgó PNB, 20. forduló:

Dunaferr SE-Lombard FC Tatabánya 2-0 (2-0)
    Dunaújváros, 3000 néző, V: Hanyecz
    gólszerzők: Zavadszky (21.), Tököli (22.)
    sárga lap: Rósa (66.), illetve Jeremejev (28.), Szabó V. (36.), Árki (41.), Virág (47.), Szalma (50.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár Z., Salamon, Éger (Nagy T., 56.), Kóczián - Zavadszky (Komódi, 86.), Ja:kl, Lengyel, Rósa H. - Orosz (Mozgovoj, 72.), Tököli

Tatabánya:
    Gelei - Szabó V., Mészöly, Szalma, Virág - Süveges, Árki, Jeremejev (Kovács A., 67.), Vincze - Füzesi (Arany L., 82.), Kiss V. (Tüske, 67.)

21. perc: Rósa félpályáról szöktette a remekül kilépő Lengyelt, aki a kapussal szemben állva önzetlenül a középen érkező Zavadszkyhoz passzolt, és ő 12 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (1-0).
    22. perc: Tököli kapott labdát a tatabányai 16-oson belül, néhány cselt csinált, majd az elvesztett labdát visszaszerezte, és az ötös jobb sarkáról a kapu jobb oldalába bombázott (2-0).
    27. perc: a vendégek végeztek el szögletet, majd Mészöly 6 m-ről a kapu mellé fejelt.
    45. perc: Zavadszky ugratta ki Tökölit, aki 8 m-ről a jobbösszekötő helyéről laposan lőtt, Gelei lábbal védett.
    67. perc: Molnár Z. vezette fel a labdát, 17 m-ről hatalmas lövést küldött kapura, a labda a kapufa bal felső csücskéről pattant az alapvonalon túlra.

A gyenge színvonalú mérkőzésen a tatabányaiak "széttördelték" a játékot. Nem volt nehéz dolguk, mert a Dunaferr sem játszott hibátlanul. A győzelemhez ezúttal ez is elég volt.