Dunaferr SE - Vasas Danubius Hotels 1 : 0 14:30

Dunaújváros, 1999. október 23. szombat (tud) - A labdarúgó PNB 10. fordulójában:

Dunaferr SE-Vasas Danubius Hotels 1-0 (0-0)

Dunaújváros, 6000 néző, V: Szarka
    gólszerző: Zavadszky (88.)
    sárga lap: Rósa (84.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár Z., Salamon, Éger, Kiss Gy. - Zavadszky, Ja:kl, Lengyel (Komódi, a szünetben, Cseke, 78.), Rósa - Orosz (Nagy T., 67.), Tököli

Vasas:
    Végh - Tóth A., Juhár, László A. - Farkasházy, Herczeg Cs., Zováth, Aranyos (Szilveszter, a szünetben) - Sowunmi, Szili (Mónos, 82.) , Tiber

3. perc: hosszú indítást Rabóczki kifutva, fejjel mentett a Vasas-támadók elől.
    5. perc: Zavadszky szerzett labdát a Vasas kapujától 20 m-re, Tökölivel kényszerítőzött, de 14 m-es lövését Végh vetődve védte.
    22. perc: Aranyos 22 m-es kapáslövését védte szögletre Rabóczki.
    33. perc: Zavadszky jobboldali beadását Tököli előtt Farkasházy fejelte szögletre.
    41. perc: Molnár a Vasas 16-osán belül szerzett labdát, önzetlenül Tökölit próbálta megjátszani, de a védők a gólvonal elől szögletre mentettek.
    50. perc: Rósa a 16-os előtt Komódihoz játszott, aki alig lőtt a bal alsó sarok mellé.
    77. perc: Molnár jobb oldalról adott középre, a nagy lendülettel érkező Komódi a bal felső sarok felé fejelt, miközben Herczeg felrúgta (11-est ítélhetett volna a bíró), de Végh nagy bravúrral szögletre hárított.
    87. perc: Sowunmi ugratta ki Farkasházyt, aki 14 m-ről a jobb alsó sarok mellé lőtt.
    88. perc: Tököli a védőkről lepattanó labdát lőtte a kapuba, ám les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot. Még ugyanebben a percben Ja:kl baloldalról adott pontos keresztlabdát Zavadszkynak, aki 8 m-ről a rossz ütemben kifutó Végh felett a kapuba emelt (1-0).

Rangadónak indult a találkozó, ám igen eseménytelen, alacsony színvonalú mérkőzést láthatott a közönség, egészen a találkozó 80. percéig. Az utolsó tíz percben több izgalom adódott, mint addig összesen.