Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Siófok FC 4 : 0 19:00

2018.09.13, 13:08
    Zalaegerszeg, 1999. augusztus 14., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 2. fordulójában:

Zalahús ZTE FC-Siófok FC 4-0 (3-0)

Zalaegerszeg, 8000 néző, V: Makai
    gólszerzők: Filó (21.), Sebők (26.), Nagy L. (36.), Ferenczi (81.)
    sárga lap: Babati (23.), Filó (44.), illetve Bedi (17.), Csoknai (31.)
    cserék: Arany helyett Ferenczi (63.), Sebők helyett Győri (71.), Nagy L. helyett Mogyoródi (85.), illetve Ördög helyett Czakó (46.), Kovács helyett Kun (85.)

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Balog, Csóka, Filó - Bonchis, Szabó II., Nagy L., Babati - Sebők, Arany

Siófok:
    Varga T. - Bimbó - Juhász, Sallai, Hanák - Soós, Csoknai, Kovács B., Bedi - Ördög, Pest K.

4. perc: Sebők szöglete után Csóka 8 m-es fejesét biztosan fogta Varga T.
    12. perc: Sebők szabadrúgását Bonchis megcsúsztatta, de Csóka lemaradt a labdáról.
    20. perc: Pest K. 17 m-ről lőtt a léc fölé.
    21. perc: Balog jobboldali szögletét Filó 4 m-ről a jobb alsó sarokba fejelte (1-0).
    26. perc: egy jobboldali beadást Arany Sebők elé pörgetett, aki 12 m-ről, kapásból a bal alsó sarokba lőtt (2-0).
    34. perc: az első siófoki lehetőség végén Sallai 22 m-es bombáját vetődve hárította Vlaszák.
    36. perc: Kocsárdi bedobását elvétették a vendégvédők, Nagy L. 10 m-ről, hagyattvetődve lőtt a bal sarokba (3-0).
    38. perc: A lesre játszó ZTE-védők közül Ördög kilépett, de Balog beérte és szögletre szerelte.
    46. perc: Sallai 22 m-es szabadrúgását Vlaszák biztosan fogta.
    52. perc: Bonchis éles szögből, 12 m-ről lőtt a léc fölé.
    58. perc: Egy siófoki kontraakció végén Sallai 12 m-es bombáját óriási bravúrral hárította Vlaszák.
    66. perc: Csóka 17 m-es lövése elsuhant a lábak között, de Varga T. vetődve védett.
    81. perc: Szabó II. indította Ferenczit, aki kilépett a védők közül és 12 m-ről a jobbsarokba helyezett (4-0).
    85. perc: Pest K. egyedül lépett ki, de ordító helyzetben a kifutó Vlaszákot találta el.

A hazaiak végig nagy nyomás alatt tartották a vendégek kapuját. Az első félidőben negyedóra alatt eldöntötték a mérkőzést, s bár a második 45 percben visszavettek a tempóból, így is magabiztosan nyertek a kapura semmi veszélyt nem jelentő Balaton-partiak ellen.