Lombard FC Tatabánya - Vác FC-Zollner 1 : 0 17:00

2018.09.13, 13:42
    Budapest, 1999. augusztus 7., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 1. fordulójában:

Lombard FC - Vác FC-Zollner 1-0 (1-0)

Csepel, 1000 néző, V: Arany
    gólszerző: Süveges (45.)

Lombard FC:
    Gelei - Szabó V., Mészöly, Szalma, Virág - Kovács A. (Szoboszlai, 76.), Tüske, Süveges, Letenyei - Nagy S. (Kozma, 86.), Kiss B. (Petres, 79.)

Vác:
    Hámori - Kovács P., Nagy T., Kasza, Boda - Nyikos (Ivitz, 59.), Sipeki, Vén, Vitelki - Füle (Andrássy, 78.), Rob (Burzi, 59.)

7. perc: Kiss 16 méterre a váci kaputól mellel levette a labdát, majd kevéssel lőtt a kapu fölé.
    31. perc: Kovács A. 15 méteres lövését védte Hámori, majd a váci ellentámadás végén Gelei a tizenhatos vonalán lábbal mentett Rob elől.
    36. perc: Füle kapott labdát 10 méterre a tatabányai kaputól, lefordult védőjéről, de elhibázta 100 százalékos gólhelyzetét: lövése elkerülte a jobb alsó sarkot.
    37. perc: Kovács A. egyedül tört a váci kapura, a tizenhatosra érve lőtt, de Hámori a jól zárva a szöget védett.
    43. perc: Süveges jobboldali beadása átszállt az ötös bal sarkára, ahol Kiss a kapu üres jobboldala helyett mellé fejelt.
    45. perc: Kovács A. beadása után Hámori hibázott, és Süveges öt méterről a kapu közepébe fejelte a labdát (1-0).
    49. perc: Tüske 6 méterről lőtt a kapu mellé.
    63. perc: Kovács A. 17 m-es lövése kerülte el a bal felső sarkot.
    67. perc: Sipeki 17 méterről lőtt és a labda csak centiméterekkel ment el a Lombard kapujának bal felső sarka mellett.

A párás melegben csak az első 45 perc utolsó harmadában volt elfogadható a szinvonal. A szünet utáni első negyedóra még hozott néhány izgalmas eseményt, de ezt követően a Lombard FC könnyedén tartotta egygólos előnyét, mely végül a csapat első PNB-s győzelmét jelentette.