Diósgyőri FC - Nyírség-Spartacus FC 2 : 2 17:00

2018.05.27, 10:29
    Diósgyőr, 1999. augusztus 7., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 1. fordulójában:

Diósgyőri FC - Nyírség-Spartacus FC 2-2 (1-1)
    Diósgyőr, 10 000 néző, V: Cserna
    gólszerzők: Frunza (24., 54.), illetve Novák (31.), Szabó A. (65.)
    sárga lap: Kovács T. (55.), Timkó (71.), illetve Ács (9.), Túróczi (83.)

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Szakos, Timkó, Filipovics, Kovács T. - Páling, Radu, Dukon, Kákóczki (Harnócz, 64.) - Raican, Frunza

Nyíregyháza:
    Rácz - Ács, Szatke, Nagy S., Göncz - Túróczi, Karkusz, Dican, Szabó A. - Baranyi (Lenkey, 87.), Novák (Csernijenko, a szünetben)

13. perc: Baranyi lépett ki a jobb összekötő helyén a védők közül, 14 m-ről leadott lövését Nagy Z. vetődve bravúrral tolta szögletre.
    24. perc: Kovács T. 30 méteres lövése felperdült egy védőn és mielőtt a labda földet ért volna, Frunza 15 m-ről jobbal laposan a bal alsó sarokba lőtt (1-0).
    31. perc: Karkusz a bal oldalon húzott el az alapvonalról középre emelt, az ötösön álló Filipovics menteni akart, de labdája pontosan Novákot találta el és a csatár lábáról 7 m-ről a tehetetlen Nagy Z. mellett gurult a bal alsó sarokba (1-1).
    41. perc: Szabó A. hagyta faképnél a teljes diósgyőri védelmet, de 14 m-ről, nagy helyzetből a kapu fölé lőtt.
    54. perc: Frunza 13 m-es lövését Rácz kiütötte, a bal oldalról Kovács T. egyből visszaadta középre és Frunza másodszorra 8 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (2-1).
    65. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Karkusz legurítását Szabó A. 26 m-ről félmagasan a kapu bal oldalába zúdította a későn vetődő Nagy Z. mellett (2-2).
    70. perc: Radu egyedül lépett ki a védők közül, 15 m-ről ballal lőtt, de Rácz védett.

Küzdelmes és kiélezett mérkőzést vívott a két szomszéd vár együttese. A diósgyőriek az első játékrészben többet támadtak és nagy iramot diktáltak. A fordulást követően másodszor is megszerezték a vezetést, de egy kapushiba után újra a hálójukba került a labda. A Nyíregyháza egységesebb együttesnek tűnt és a másodszori egyenlítés után taktikusan tartotta az eredményt. A döntetlen reális.