Dunaferr SE - Videoton FC Fehérvár 3 : 1 17:00

2018.09.22, 12:20
    Dunaújváros, 1999. június 12., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 33. fordulójában:

Dunaferr SE-Videoton FC Fehérvár 3-1 (2-0)

Dunaújváros, 3000 néző, V: Hanacsek
    gólszerző: Tóth A. (öngól, 37.), Zavadszky (44., 81.), illetve Kuttor (53.)
    sárga lap: Kóczián (30.), Mikler (73.), illetve Zsivóczky (36.), Horváth Cs. (71.), Filipovics (73.)

Dunaferr:
    Bita - Éger (Milovanovics 84.), Salamon, Mikler - Popovics, Ja:kl, Rósa (Cseke 67.), Jeremejev, Kóczián - Zavadszky, Tököli (szántó 78.)

Videoton:
    Milinte - Tóth A., Kozma, Kuttor, Schindler - Szalay (Csordás 60.), Horváth Cs., Nagy L., Zsivóczky - Waltner (Róth 51.), Kiss I. (Filipovics a szünetben)

8. perc: Tökölit indította Éger a jobb oldalon, aki lefutotta a Videoton védelmét, egy csellel becsapta még Kozmát is, már csak Milintével állt szemben, amikor Tóth remek ütemű becsúszó szereléssel mentett.
    37. perc: Dunaújvárosi szögletet Jeremejev ívelte középre, Popovics a kaputól mintegy 10 m-ről fejelt, a labda Tóth Attilán irányt változtatva a kapu jobb oldalába pattant (1-0, öngól)
    44. perc: Tököli jobboldali beadása után Zavadszky parádés mozdulattal, a kaputól 12 m-re a levegőben úszva kapásból jobbal a kapu közepébe talált (2-0)
    53. perc: Horváth Cs. jobboldali beadását Kuttor estében lekezelte és 5 m-ről jobbal a léc alá lőtt (2-1).
    60. perc: Zavadszky játszott a középen kilépő Tökölihez, 14 m-ről nagy erővel a kapu fölé lőtt.
    65. perc: Zsivóczky ívelt be jobb oldalról szögletet, amikor Hanacsek általános meglepetésre 11-est ítélt. Kuttor erőtlen jobb alsó sarokba tartó labdáját Bita kiütötte, majd lábbal felszabadított.
    81. perc: Szántó szöktette a jobb oldalon Popovicsot, aki pontosan tálalt a középen érkező Zavadszky elé, és a dunaújvárosi csatár 6 m-ről a bal alsó sarokba helyezett (3-1).

A kiesés ellen küzdő fehérváriak a második félidőben három csatárral álltak fel. Kuttor centerként még szépített, ám később 11-est hibázott, és a harmadik dunaújvárosi gól megpecsételte a Videoton sorsát.