Haladás-Milos - Újpest FC 4 : 1 16:30

2018.11.24, 19:53
    Szombathely, 1999. május 22. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 31. fordulójában:

Haladás-Milos - Újpest FC 4-1 (1-1)

Szombathely, 2500 néző, V: Cserna

gólszerzők: Zugor (38.), Tóth M. (58. - 11-esből), Fodor (61.), Jakoba (82.), illetve Pető (42.)
    kiállítva: Tamási (58.), Kopunovics (82.)
    sárga lap: Jakoba (13.), Kocsis (85.), illetve Tamási (24., 58.), Korsós A. (33.), Urbán (65.), Kopunovics (76.)

Haladás:
    Takács - Horváth A., Tóth M., Zugor - Bonchis, Nagy Cs. (Vidóczi, 87.), Kovács S. (Kocsis, 59.), Balogh, Tóth P. - Fehér (Bodor, a szünetben), Jakoba

Újpest:
    Bíró - Tamási, Urbán, Szekeres - Kovács B., Pető, Kiskapusi, Tóth N., Szlezák - Herczeg, Korsós (Kopunovics, 67.)

17. perc: Tóth N. ugrott ki a balösszekötő helyén, Zugor beérte és tisztázni tudott előle.
    20. perc: Fehér a bal oldalon keverte meg a vendégek védelmét, majd amikor a 16-oson belülre verekedte magát, Tamási az utolsó pillanatban tisztázott előle.
    36. perc: Balogh jobboldali szöglete után Tóth M. 8 méterről fejelt a felső kapufára.
    38. perc: Bonchis baloldali szögletrúgása után a beívelt labdát Zugor 10 méterről fejelte a kapu bal oldalába (1-0).
    42. perc: Pető kapott középen tiszta helyzetben labdát és 6 méterről a kapu közepébe lőtt (1-1).
    58. perc: Tamási a 16-oson belül hátulról buktatta Jakobát, 11-es! A büntetőt Tóth M. a jobb alsó sarokba lőtte (2-1).
    61. perc: Bonchis szabadrúgása után a kapu elé belőtt labdát Bodor 5 méterről a kapu közepébe sodorta (3-1).
    69. perc: Jakoba a jobb oldalon ugrott ki, majd 16 méteres lapos lövése elsuhant a jobb alsó sarok mellett.
    74. perc: Bonchis jobb oldalról beívelt labdáját Bodor 8 méterről fejelte a kapu fölé.
    82. perc: Bonchis 17 méteres lövését Bíró kiöklözte, és a jó ütemben érkező Jakoba 10 méterről a hálóba lőtt (4-1).

A végig nagy lendülettel és helyenként jól játszó Haladás megérdemelten győzött. A vendégek nehezen viselték el a vereséget, edzőjüket, Várhidi Pétert is el kellett küldeni a kispadról.