Vác FC-Zollner - Nyírség-Spartacus FC 2 : 2 19:00

2018.11.29, 11:08
    Vác, 1999. május 15., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 30. fordulójában:

Vác FC-Zollner - Nyírség-Spartacus FC 2-2 (1-1)

Vác, 1000 néző, V: Szarka
    gólszerzők: Rob (34.), Lévai (64.), illetve Karkusz (18.), Baranyi (68.)
    sárga lap: Ács (81.)
    csere: Vojtekovszki helyett Bábik (70.), Sipeki helyett Vitelki (59.), Rob helyett Vén (53.), illetve Novák helyett Kirchmayer (84.), Baranyi helyett Azotei (90.), Szabó A. helyett László Cs. (80.)

Vác:
    Hámori - Lévai, Nagy T., Kasza - Vojtekovszki, Sipeki, Nyikos, Romanek - Rob, Füle, Horváth P.

Nyíregyháza:
    Celeszki - Szatke - Ács, Kiss Gy., Nagy S. - Novák, Kondora, Karkusz, Göncz - Baranyi, Szabó A.

13. perc: Szatke 11 m-ről lőtt, Hámori bravúrral tolta szögletre a labdát.
    18. perc: Novák ívelte be a labdát, Karkusz az elmélázó hazai védők között 6 m-ről a kapu bal oldalába fejelt (0-1).
    22. perc: Sipeki a jobbösszekötő helyéről 23 m-ről lőtt, ám ekkor még Celeszki hárítani tudott.
    34. perc: Horváth bal oldalról beadott, Rob 7 m-ről jobb lábbal kapásból a kapu közepébe talált (1-1).
    45. perc: Sipeki tört be a vendégek 16-osára, az ötös jobb sarka közeléből a hosszúsarokra lőtt, Celeszki azonban bravúrral védett.
    49. perc: Baranyi két védő között kilépett, lövését a mezőnybe ütötte Hámori. Kondora ismételhetett, s ekkor is remekül hárított a váci kapus. Egy perc múlva Kondora 6 m-ről újra helyzetbe került, ezúttal azonban lövése keresztben elszállt a gólvonal előtt.
    64. perc: Nyikos a bal oldalról az előremerészkedő Lévait hozta helyzetbe, s a hátvéd a jobb alsó sarokba lőtt (2-1).
    68. perc: Göncz egy szélre kiadott labdát visszafejelt középre, s Baranyi néhány lépésről a hálóba bólintott (2-2).
    81. perc: Nagy T. 25 m-es, léc alá tartó szögletét szögletre tornázta Celeszki.

A kontrákból sok veszélyes támadást vezető nyírségiek végig egyenrangú ellenfelei voltak a Vácnak. A középpályán sebezhető hazaiak Vojtekovszki kényszerű kiválását követően már nem tudtak újítani, így reális pontosztozkodás lett a vége.