Nyírség-Spartacus FC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 2 : 0 17:00

2018.12.18, 12:17 (szerk.: 2019.01.23, 15:42)
    Az MTI nem jelzi Nagy Sándor lapját, a Nemzeti Sport viszont igen.

2018.12.18, 12:17
    Nyíregyháza, 1999. május 8. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 29. fordulójában:

Nyírség-Spartacus FC - Zalahús ZTE FC 2-0 (0-0)

Nyíregyháza, 6000 néző, V: Cserna
    gólszerző: Baranyi (54., 69.)
    sárga lap: Filó (28.), Szőke (34.), illetve Szabó II. (51.), Csóka (84.)

Nyíregyháza:
    Celeszki - Ács, Szatke, Nagy, Kiss - Kondora, Karkusz, Novák (Szabó A., 61.), Göncz - Baranyi, Kirchmayer (Azoitei, 78.)

Zalaegerszeg:
    Vlaszák - Csóka, Strasser, Szabó I., Filó - Szőke (Kámán, 58.), Szabó II., Molnár B. (Varga, 69.), Németh (Molnár A., 69.) - Babati, Ferenczi

27. perc: A hazai védők hibájából Szabó II. egyedül törhetett kapura, de 14 m-es lövését Celeszki hárította.
    33. perc: Nagy a vendégek kapujától 22 m-re váratlanul lövésre szánta el magát, a labda alig ment fölé.
    35. perc: Baranyi remekül ugratta ki Novákot, aki nagy helyzetben az alapvonalon túlra vezette a labdát.
    38. perc: Szabó I. 25 m-es szabadrúgása után a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.
    53. perc: Kondora ívelt középre, Szatke 10 m-es fejesét Vlaszák szögletre tolta.
    54. perc: Kondora baloldali szöglete után a pattogó labdára Baranyi csapott le és 14 m-es lövése után a labda a hálóban kötött ki (1-0).
    56. perc: Szabó II. 20 m-ről alig lőtt fölé. A hazai 16-oson belül Nagy és Filó csatázott, összeakadt a lábuk, a zalaegerszegi elesett, Cserna büntetőt ítélt, melyet Ferenczi a bal kapufára lőtt.
    69. perc: Karkusz 18 m-es lövése Csókáról felpördült, a lehulló labdát Baranyi 14 m-ről helyezte a bal sarokba (2-0).
    91. perc: Szabó A. húzott el a jobb oldalról, beadását Azoitei 16 m-ről lőtte a bal kapufára.

A lagymatag, eseménytelen első félidő után rákapcsoltak a hazaiak, s megérdemelten jutottak igen értékes három ponthoz.