MTK Hungária - Diósgyőri FC 4 : 0 17:00

2018.12.28, 16:47
    Budapest, 1999. május 5. szerda (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 28. fordulójában:

MTK Hungária FC - Diósgyőri FC 4-0 (1-0)

Hungária krt., 2000 néző, V: Hanacsek
    gólszerzők: Illés (13., 82.), Preisinger (75., 89.)

MTK:
    Babos G. - Szekér - Molnár, Komlósi, Elek - Erős (Balaskó, 65.), Halmai, Illés, Madar - Kenesei (Preisinger, 75.), Orosz (Babos,65.)

Diósgyőr:
    Rácz - Földvári, Szmiljanics, Téger, Kovács T. - Turóczi, Farkas (Buzás, 59.), Kiser, Buliga (Ternován, 59.) - Domokos, Szabó T.

3. perc: Halmai 18 méterről a jobb sarok mellé lőtt.
    13. perc: Kenesei végzett el szabadrúgást 25 méterről, Illés fejére ívelt, a középpályás 6 méterről a kapu közepébe fejelt (1-0).
    17. perc: Madar középről a jobb oldalon üresen álló Oroszhoz ívelt, a csatár a jobb sarok mellé fejelt.
    30. perc: Madar balról beadott, a labda átszállt a jobb oldalra Erőshöz, aki középre gurított, Halmai 18 méterről lőtt, Rácz védett.
    36. perc: Orosz passzolt Illéshez, aki 10 méterről, fordulásból Rácz fölött kapura emelt, a labda a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret.
    49. perc: Szabó a jobb oldalról középre ívelt, Szmiljanics 6 méterről a bal kapufára fejelt.
    55. perc: Kenesei 18 méteres szabadrúgását Rácz hárította.
    70-71. perc: Kenesei kétszer is gólhelyzetbe került: előbb 18 méterről, majd 10 méterről lőtt, Rácz azonban mindkétszer védett.
    75. perc: Az egy perce csereként beállt Preisinger első labdarérintéséből gólt szerzett: Molnár jobb oldali beadása után 12 méterről a jobb sarokba helyezett (2-0).
    82. perc: Molnár a jobb oldalról beadott, egy védő fején megpattant a labda, átszállt a bal oldalra Illéshez, aki 5 méterről az üres kapuba helyezett (3-0).
    89. perc: Balaskó bal oldali beadását követően Preisinger 16 méterről a kapuba lőtt (4-0).

Az MTK nagyobb különbséggel is győzhetett volna, a hazai játékosok azonban sok gólhelyzetet kihagytak, és a Diósgyőr kapusa, Rácz jól védett.