Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Vác FC-Zollner 2 : 2 19:00

2018.12.31, 17:23
    Zalaegerszeg, 1999. április 24. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 26. fordulójában:

Zalahús ZTE FC - Vác FC-Zollner 2-2 (0-1)

Zalaegerszeg, 9000 néző, V: Sóthy
    gólszerző: Casoltan (52.), Kámán (72., 11-esből), illetve Horváth (23.), Nagy T. (92., 11-esből)
    sárga lap: Szabó II (27.), Casoltan (36.), Szabó I. (51.), illetve Vén (43.), Kasza (50.), Horváth P. (62.), Lévai (65.)
    cserék: Csóka helyett Strasszer (53.), Ferenczi helyett Kámán (69.), Szabó I. helyett Somfalvi (78.), illetve Andrássy helyett Bábik (65.), Kasza helyett Rob (78.), Schwarz helyett Kriska (86.)

Zalaegerszeg:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I., Csóka, Filó - Babati, Szabó II., Arany - Sebők, Ferenczi, Casoltan

Vác:
    Hámori - Lévai, Nagy T., Schwarz, Kasza - Vojtekovszki, Sipeki, Vén - Andrássy, Füle, Horváth P.

4. perc: Babati futott el a jobb oldalon, de rossz beadása után Ferenczi elől tisztáztak a váci védők.
    10. perc: Horváth P. a ZTE-védők között egyedül ugrott ki, de 10 m-es lövését Vlaszák fölé ütötte.
    15. perc: Casoltan ugrott ki a bal oldalon, de 12 m-es bombáját Hámori szögletre spárgázta.
    19. perc: Sipeki 22 m-ről lőtt a jobb sarok mellé.
    23. perc: Vén jobboldali beadását Horváth P. három lépésről fejelte a léc alá (0-1).
    29. perc: Füle fejese a bal kapufán csattant.
    34. perc: Babati húzott kapura, de 7 m-ről óriási helyzetben csúnyán mellé lőtt.
    42. perc: Arany ugrott ki a jobb oldalon, de 8 m-ről Hámorit találta telibe.
    45. perc: Horváth 10 m-es lövését Vlaszák bravúrral védte.
    51. perc: Aranyt a 16-oson belül gyanús körülmények között szerelték, de a bírói síp néma maradt.
    52. perc: Ferenczi ordító helyzetben Hámoriba lőtt, de a kipattanó labdát Casoltan 5 m-ről helyezte a kapuba (1-1).
    61. perc: Vojtekovszki 25 m-es bombája zúgott el a jobb felső sarok mellett.
    63. perc: Arany 22 m-es bombája a bal kapufáról vágódott ki.
    72. perc: Sebők tört be a váci 16-oson belülre, ahol Lévai fellökte, a megítélt 11-est Kámán biztosan bombázta a léc alá (2-1).
    80. perc: Sipeki 18 m-es szabadrúgását biztosan fogta Vlaszák, majd a 88. percben kétszer egymás után hárított óriási bravúrral a hazaiak kapusa.
    92. perc: Fülét buktatták a 16-oson belül. A megítélt 11-est Nagy T. a jobb felső sarokba vágta (2-2). A 11-est követően nézők rohantak a pályára. Csak nehezen állt helyre a rend.

A mérkőzésen végig nagy taktikai csatát hozott. A Vác valamelyest jobban játszott a hazai csapatnál, de ezt a ZTE lelkesedéssel ellensúlyozta. A játék képe alapján a döntetlen igazságosnak mondható.