Győri ETO FC - Ferencvárosi TC 1 : 2 19:00

2018.12.31, 16:52
    Győr, 1999. április 24. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 26. fordulójában:

Győri ETO FC - Ferencvárosi TC 1-2 (0-1)

Győr, 20 000 néző, V: Szarka
    gólszerző: Somogyi (85.), illetve Bükszegi (3.), Jagodics (91.)
    sárga lap: Vámosi (84.), Lendvai (86.)
    cserék: Bognár helyett Szarvas (49.), Baumgartner helyett Csató (68.), Balla helyett Oros (77.), illetve Bükszegi helyett Bócz (74.), Kovács helyett Jagodics (87.)

Győr:
    Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Bognár, Csiszár, Somogyi, Salagean - Baumgartner, Balla, Vayer

Ferencváros:
    Vámos - Szűcs, Vámosi, Lilik, Mátyus - Nyilas, Lendvai, Kovács, Füzi - Kulcsár, Bükszegi

3. perc: Stark a győri térfél közepéről hazaadott, a késlekedő Molnár a berobbanó Bükszegire lőtte a labdát, akiről az a hálóba pattant (0-1).
    17. perc: Somogyi 35 m-es szabadrúgását Vámos elnézte, de a labda a keresztlécről visszapattant.
    23. perc: Balla, kihasználva a zuhogó eső miatt csúszós talajt, 20 m-ről laposan kapura lőtt, Vámos azonban a jobb sarokból kitornázta a labdát.
    26. perc: Balla indításával Vayer egyedül törhetett kapura, de hosszan vette át a labdát, és odalett a kínálkozó helyzet.
    32. perc: Somogyi baloldali szögletét Balla 8 m-ről fejelhette kapura, de a labda elsuhant a kapufa mellett.
    48. perc: Nyilas baloldali szögletét Vámosi a győri kapura fejelte, a labda a ferencvárosi Kulcsárban akadt el.
    53. perc: Salagean 14 m-es lövése kipattant Vámosról, a labda Vayerhez került, de a győri csatár nem tudott az üres kapuba továbbítani.
    55. perc: Kovács ugrott ki a jobb oldalon, ellőtt a kapuból rosszul kimozduló Molnár mellett, de a befutó Lakos a gólvonalról kivágta a labdát.
    66. perc: Lakos a félvonalnál elvesztette a labdát, Kulcsár egyedül törhetett kapura, de ahelyett, hogy belőtte volna a helyzetet, a lesen álló Bükszegihez továbbított, aki már hiába lőtt a hálóba.
    78. perc: A frissen beállt Oros Csató előreívelését a bal kapufára fejelte.
    85. perc: Szarvas egy 20 m-es szabadrúgást legurított Somogyinak, aki bombagóllal egyenlített (1-1).
    91. perc: Jobbról belőtt ferencvárosi szöglet után a magasan felugró Jagodics 6 m-ről a hálóba fejelt (1-2).

A mérkőzés elején és végén szerencsétlenül bekapott gólokkal vesztett a Győr az ezüstrangadón, ahol helyzetei alapján a döntetlenre rászolgált volna.