Haladás-Milos - Diósgyőri FC 2 : 1 19:00

2019.01.02, 12:10
    Szombathely, 1999. április 10., szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 24. fordulójában:

Haladás-Milos - Diósgyőri FC 2-1 (1-1)

Szombathely, 4000 néző, V: Hosszú
    gólszerzők: Jakoba (2.), Balassa (56.), illetve Egressy (16.)
    sárga lap: Horváth A. (7.), illetve Szmiljanics (31.), Kákóczi (69.)
    cserék: Balassa helyett Tóth P. (77.), Jakoba helyett Vidóczi (80.), Kocsis helyett Nagy Cs. (89.), illetve Szabó T. helyett Buzás (44.), Kákóczi helyett Ternován (75.), Domonkos helyett Szabados (75.)

Haladás:
    Takács T. - Zugor, Balassa, Horváth A. - Bonchis, Kovács S., Tóth M., Balog - Fehér, Jakoba, Kocsis

Diósgyőr:
    Rácz - Földvári, Szmiljanics, Téger, Kovács T. - Turóczy, Kiser, Szabó T., Kákóczi - Domonkos, Egressy

2. perc: Kocsis a jobbösszekötő helyén került helyzetbe, jobblábas 8 m-es lapos lövése a jobboldali kapufáról pattant vissza, és a berobbanó Jakoba 5 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (1-0).
    16. perc: Szabó T. 16 m-es lövése a menteni akaró Horváth A. lábán irányt változtatott, így Egressy elé került, aki 7 m-ről a kapuba helyezte a labdát (1-1).
    27. perc: Kákóczi a balösszekötő helyén ugratta ki Egressyt, aki kecsegtető helyzetben hosszan vette át a labdát, így Zugor tisztázni tudott előle.
    30. perc: Fehér a jobb oldalról az alapvonal közeléből laposan középre lőtte a labdát, az érkező Jakoba azonban 10 m-ről nem találta el a diósgyőri kaput.
    50. perc: Buzás - Egressy összjáték után Buzás kapta a labdát, akinek 16 m-es középről beadott lövése elkerülte a jobb alsó sarkot.
    56. perc: Balogh jobboldali szögletrúgása után a beívelt labdát a jó ütemben felugró Balassa 12 m-ről fejelte a kapu jobb alsó sarkába (2-1).
    64. perc: Egressy jobb oldalról, 20 m-ről végzett el szabadrúgást. A jobb felső sarkot célozta meg, de Takács nagyszerű érzékkel hárítani tudott.
    78. perc: Egressy végzett el ismét szabadrúgást, ezúttal a pálya középső részéről, 20 m-es lövése azonban ezúttal is célt tévesztett.

A végig igen küzdelmes, izgalmas találkozón a Haladás lelkesebb játékával megérdemelten szerezte meg a győzelmet.