Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Budapesti VSC-Zugló FC 2 : 0 17:00

SÁRGA LAP: Ferenczi (gólörömért) az 54. percben

1999.03.21

2019.01.16, 12:20
    Az MTI nem jelzi Ferenczi lapját.

3. avatar: magyarfutball.hu
    Zalaegerszeg, 1998. március 20., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 21. fordulójában:

ZTE FC - BVSC-Zugló FC 2-0 (0-0)
    Zalaegerszeg, 10 000 néző, V: Kassai

gólszerzők: Ferenczi (53.), Szabó II. (67.)

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Strasser, Filó - Szőke (Babati, 46.), Molnár B., Szabó II. (Szabó I., 87.), Arany (Casoltan, 46.), Németh - Sebők, Ferenczi

BVSC:
    Rott - Forrai, Bérczy, Bondarenko - Szakos, Csillag, Usvat (Pomper, 86.), Rósa D. (Aubel, 76.) - Détári - Anghel, Bajics (Vincze Z., 56.)

5. perc: Ferenczi 5 méteres fejesét biztosan hárította Rott.
    6. perc: Németh csúsztatott fejesét a gólvonalról tisztázták a fővárosi védők.
    13. perc: egy vendégszögletet követően Détári 10 méterről lőtt a kapu mellé.
    16. perc: Détári 35 méteres szabadrúgását Vlaszák biztosan hárította.
    20. perc: Sebők jobb oldali szögletét Strasser 8 méterről csúnyán mellé fejelte.
    31. perc: Anghel szöktette Détárit, aki 12 méterről a kifutó Vlaszákba lőtt.
    48. perc: Molnár B. eladta a labdát, de Anghel 12 méteres lövését Vlaszák lábbal hárította.
    53. perc: Szabó II. elfutott a jobb oldalon, beadását Ferenczi 6 méterről Rott kezei között fejelte a kapuba (1-0).
    57. perc: Ferenczi 12 méteres lövése a védőkről vágódott szögletre.
    67. perc: Sebők jobb oldali szögletét Szabó II. 22 méterről bombázta a léc alá (2-0).
    71. perc: Szabó II. 27 méteres szabadrúgását szögletre ütötte a vendégek kapusa.
    73. perc: Korszerű ZTE-akció végén Casoltan 22 méteres lövését fogta Rott.
    80. perc: bal oldali beadás után Strasser 4 méterről csúnyán mellé fejelt.

Csapnivaló első félidő után a második játékrészre alaposan belelendült a hazai csapat, és a mezőnyben egyenrangú fővárosiakkal szemben megérdemelten tartotta otthon a három pontot.