Győri ETO FC - Siófok FC 1 : 1 17:00

2019.01.21, 11:42 (szerk.: 2019.01.23, 15:57)
    Az MTI nem jelzi Bimbó és Csiszár lapját viszont ad Kovácsnak. Beadva Nemzeti Sport alapján.

2019.01.21, 11:42
    Győr, 1999. március 6., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 19. fordulójában:

Győri ETO FC - Siófok FC 1-1 (0-0)
    Győr, 9000 néző, V: Makai

gólszerzők: Salagean (53.), illetve Lukács (57.)
    sárga lap: Korsós (36.), illetve Kovács (55.), Szabadi (79.)

Győr:
    Baji - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Csiszár, Somogyi, Salagean - Baumgartner, Balla (Lazar 46.), Vayer (Szarvas 70.)

Siófok:
    Posza - Kovács B., Bimbó, Sallai, Szabadi - Győri, László, Csoknyai, Ördög - Szabó (Soós, 72.), Lukács

3. perc: Gyors hazai támadás után Baumgartner előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de lövése után levágódott a labda a siófoki védőkről.
    13. perc: Somogyi elvesztette a labdát a félvonalnál, Győri kitűnő labdával indította Szabót, aki két csel után mellé lőtt.
    20. perc: Somogyi végzett el szabadrúgást 28 méterről, lövését követően centiméterekkel suhant el a labda jobb kapufa mellett.
    25. perc: Somogyi bal oldali szöglete után Balla elé került a labda, aki öt méterről a felső lécet találta el.
    29. perc: Újabb helyzetet hagytak ki a hazaiak: ezúttal Mracskó beadása után Vayer fejelt hat méterről a kapu fölé.
    43. perc: Somogyi hosszú indításával Balla tört kapura, a győri csatár azonban 12 méterről a kifutó kapus fölött mellé emelte a labdát.
    47. perc: Somogyi bal oldalról végezhetett el szabadrúgást, beívelését Lazar nyolc méterről a bal sarok felé fejelte, de Posza bravúrral védett.
    53. perc: Mracskó 28 méteres, hatalmas lövése után kipattant a labda Poszáról a jókor érkező Salagean elé, aki hat méterről a léc alá bombázott (1-0).
    57. perc: Kovács B. ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról, Lukács öt méterről Bajit megelőzve a kapu közepébe fejelt (1-1).
    73. perc: Ördög egy jó csellel tisztára játszotta magát a jobb szélen, középre adott, Lukács csak centiméterekkel lőtte a beívelt labdát a kapu mellé.
    84. perc: Baumgartner beadása után Szarvas lőtt két méterről a hálóba, de a gólt a játékvezető érvénytelenítette.

A sok kihagyott hazai helyzet megbosszulta magát, és a Siófoknak sikerült pontot szerezni az esélyesebbnek tartott Győr ellen.