Siófok FC - Debreceni VSC-Epona 0 : 1 13:00

2018.06.02, 09:05
    Siófok, 1998. november 28., szombat (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 17. fordulójában:

Siófok FC - DVSC-Epona 0-1 (0-0)
    Siófok, 2000 néző, V: Piller
    gólszerző: Böőr (89.)
    sárga lap: Sallai (60.), illetve Ilea (5.), Böőr (28.)
    piros lap: Perger (15.), illetve Csehi (50.)
    csere: Ördögh helyett Soós (a szünetben), Soós helyett Márkus (85.), illetve Bodnár helyett Csehi (26.), Pető helyett Ulveczky (a szünetben), Siklósi helyett Kovács (88.)
    jók: Bimbó, László, Kovács B., Győri, illetve Fekete, Goján, Böőr, Szatmári

Siófok:
    Posza - Juhász, Bimbó, László - Kovács B., Győri, Bozsér, Sallai, Perger - Ördögh, Szabó Z.

DVSC:
    Fekete - Bodnár, Goján, Pető - Böőr, Vadicska, Sándor, Szatmári - Siklósi, Bagoly, Ilea

Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés, mind a két csapat igyekezett fölénybe kerülni, de a védelmek jól működtek.

A 15. percben, egy ártatlannak tűnő összecsapásnál Piller játékvezető kiállította a siófoki Pergert, mivel szerinte az szándékosan megrúgta ellenfelét. A tíz emberre fogyatkozott hazaiak mégis fölénybe kerültek, támadások sorozatát vezették, de egy kapufán kívül nem sikerült veszélyes helyzetet kialakítaniuk.

Az 50. percben újból Piller játékvezető lett a főszereplő, amikor egy összecsapás után Csehi Zoltánt teljesen indokolatlanul kiállította.

A csapatok nagy lendülettel játszottak tovább. A siófoki csapat két-három esetben is szinte tüzijátékot rendezett a debreceni kapu előtt, de hol Fekete kapus lépett közbe, hol pedig hibáztak a csatárok.

A lefújás előtt megszerezte a vezetést a hajdúsági együttes. A 89. percben Böőr ugrott ki a védők közül, majd a siófoki kapuba továbbított (0-1).

A siófoki csapat több helyzete és támadása révén az első félidőben már vezetést szerezhetett volna. A szünet után azonban feljöttek a vendégek és némi szerencsével megszerezték a győzelmet. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.