Siófok FC - III. Kerület FC 2 : 1 18:00

2019.01.31, 11:42
    Siófok, 1998. október 24. szombat (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 12. fordulójában:

Siófok FC - III. Kerület FC 2-1 (1-1)
    Siófok, 3000 néző, V: Hanacsek

gólszerzők: Kovács B. (3.), Győri (75.) illetve Kun (37.)
    sárga lap: Szabó Z. (5.), Kovács B. (32.), Pest K. (42.), Szabadi (53.), illetve Varga L. (71.)
    csere: Ördög helyett Soós (a szünetben), Bozsér helyett Márkus (a szünetben), Pest K. helyett Juhász (75.), illetve Lendvai helyett Vincze G. (75.), Kun helyett Braunhuber (79.)
    jók: Bimbó, Kovács B., László, Győri, illetve Lippai, Varga L., Kecskés, Wukovics

Siófok:
    Posza - Szabadi, Bimbó, László - Kovács B., Bozsér, Győri, Sallai - Pest K., Ördög, Szabó

III. Kerület:
    Lippai - Gáspár, Varga, Filó, Kovács N. - Tordai, Kecskés, Kun, Bencze - Wukovics, Lendvai

Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat és a 3. percben az első korszerű támadás után Ördög jobb oldali beadását Kovács B. 10 méterről a kapu bal oldalába lőtte (1-0).

A gól után tovább tartott a hazai fölény, de sok helyzetből a befejezések nem sikerültek, csak egy hatalmas kapufát sikerült lőni. A félidő közepén a hazai csapat teljesítménye visszaesett, a Kerület is kibontakozott, és egy kapu előtti kavarodásból a 37. percben Kun kiegyenlített (1-1).

A hátralévő időben továbbra is változatos, jó iramú volt a mérkőzés, de egyik kapu sem forgott veszélyben.

A második félidő siófoki fölénnyel kezdődött. A nagy akarással és lendülettel játszó támadók a helyzetek sokaságát hagyták kihasználatlanul. A 75. percben Kovács B. átadását Győri 8 méterről vágta a léc alá (2-1).

A gól után tovább fokozódott az iram, a siófokiak az újabb gólért, a budapestiek pedig az egyenlítésért harcoltak, de az eredmény már nem változott.

Az óriási lendülettel és akarással játszó Siófok végig irányította a mérkőzést, a nagy akarás azonban a játékot sok hibával tarkította. Hiába dolgoztak ki sok helyzetet, azok sorra kimaradtak. A hazaiak megérdemelten győztek, s szerezték meg az első bajnoki győzelmüket az idényben.