Debreceni VSC-Epona - Videoton FC Fehérvár 5 : 0 16:00

2018.05.24, 21:28
    Debrecen, 1998. szeptember 19., szombat (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 8. fordulójában:

DVSC-Epona - Videoton FC Fehérvár 5-0 (2-0)
    Debrecen, 5000 néző, V: Hanyecz
    gólszerzők: Vadicska (2., 60.), Csehi (37.), Böőr (73.), Dombi (88.)
    sárga lap: Stupar (33.), Sabo (49.), illetve Schindler (39.), Makrickij (42.), Horváth (64.), Schneider (75.)
    csere: Pető helyett Böőr (66.), Csehi helyett Kiss (77.), Sabo helyett Siklósi (82.), illetve Zsivóczky helyett Schneider (46.), Lázár helyett Horváth (61.), Kuntics helyett Waltner (75.)
    jók: Fekete, Stupar, Sándor, Szatmári, Vadicska, Ilea, illetve Milinte, Vancsa

A második percben Dombi lőtt 14 méterről kapura, labdája egy védőről szögletre vágódott. A beívelt labda kis kavarodás után Vadicska elé pattant, aki ballal, 11 méterről talált a bal sarokba (1-0).
    A 13. percben hazai szöglet után Dombi ívelt középre, Csehi centikkel csúsztatott mellé. Öt perccel később Szatmári szöglete után szinte ugyanez történt, ekkor Ilea labdája ment alig mellé.
    A 34. percben Lukács kapott remek labdát a hazai 16-oson belül, a nagyszerűen kimozduló Fekete azonban bravúrral hárított.
    A 37. percben Sabo bal oldali szabadrúgását Makrickij Milinte kezéből fejelte ki, a labdát pedig 10 méterről Csehi emelte a kapuba (2-0).
    A 60. percben Pető bal oldali beadását Vadicska 10 méterről szép mozdulattal fejelte a jobb alsó sarokba (3-0).
    A 73. percben jobb oldali hazai szöglet után Csehi passzolt Böőrhöz a bal oldalon, a középpályás futtából, éles szögből lőtte ki a hosszúsarkot (4-0).
    A 88. percben a lesre játszó védők között Dombi lépett ki, egyedül vezette a kapusra a labdát, több csellel elfektette Milintét, majd a hálóba passzolt (5-0).

A gyors gól után kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, előbb hazai, később némi vendégfölénnyel. A játékrész végén az újabb találatot mégis a Debrecen lőtte, amely a második félidőben felszabadultan, bátran futballozott, és örömjátékkal szórakoztatta közönségét.