Budapesti VSC-Zugló FC - Újpest FC 0 : 3 19:00

2019.02.10, 12:29
    Budapest, 1998. augusztus 1., szombat (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 2. fordulójában:

BVSC-Zugló FC - Újpest FC 0-3 (0-1)
    Szőnyi út, 4000 néző, V: Kiss B.

gólszerző: Korsós (41., 58., 78.)
    sárga lap: Resko (4.), Usvat (38.), Füzi (45., 67.), illetve Sebők (22.)
    piros lap: Füzi (67.)
    csere: Aubel helyett Bozsik (55.), Usvat helyett Polonkai (63.), Vincze helyett Szaszovszky (80.), illetve Kozma helyett Kiskapusi (72.), Herczeg helyett Kopunovics (75.), Pető helyett Bérczy (82.)
    jók: Korsós, Sebők, Tóth N.

BVSC-Zugló FC:
    Nagy - Szakos, Pomper, Bondarenko, Vincze - Resko, Molnár, Usvat, Füzi - Kiss, Aubel

Újpest FC:
    Bíró - Fehér, Sebők, Tamási - Jenei, Kozma, Pető, Tóth N. - Herczeg, Kovács Z., Korsós

Az újpestiek mindjárt az első percben veszélyeztették a BVSC kapuját, amikor Herczeg lépett ki a védők közül, de 8 m-ről leadott lövése fölé szállt. A 9. percben Tóth N. lőtt félfordulattal fölé. A 17. percben a BVSC került helyzetbe, amikor Kiss 5 m-es fejesből veszélyeztetett, ám Bíró szögletre mentett. Egy perc múlva Herczeg egy 20 m-es szóló után 17 m-ről a jobboldali kapufát találta telibe. A 41. perc hozta meg a félidő egyetlen gólját, ekkor Korsós 20 m-es szabadrúgásból a bal felső sarokba csavart (0-1).

A 48. percben Pető 7 m-es fejesét Nagy biztosan fogta. Az 55. percben Bozsik első labdaérintéséből gólt szerezhetett volna: egy kiugratás után egyedül vezette Bíróra a labdát, ám a kapus bravúrral hárította a 8 m-ről leadott lövést. Három perc múlva Tóth N. oldalról elvégzett szabadrúgására Korsós érkezett és 6 m-ről a bal alsó sarokba fejelt (0-2). A 61. percben Kiss 14 m-ről leadott lövését Bíró öklözte oldalra. A 78. percben egy hazagurított labdát Nagy, a BVSC kapusa előre akart ívelni, ám az előtte tébláboló Korsós hátát találta el, akiről a kapuba csorgott a labda (0-3).

Elsősorban a mesterhármast elért Korsós Attila gólerősségének köszönhette teljesen megérdemelt sikerét a bajnokcsapat.