Győri ETO FC - Videoton FC Fehérvár 3 : 2 17:00

2019.12.28, 12:11
    Győr, 1998. május 23., szombat (tud.) - A labdarúgó NB I. 32. fordulójában:

Győri ETO FC - Videoton FC Fehérvár 3-2 (2-0)
    Győr, 6000 néző, V: Juhos

gólszerzők: Vayer (13., 22.), Somogyi (47. - tizenegyesből), illetve Róth (50.), Dvéri (70.)
    sárga lap: Korsós (80.), illetve Szabó (25.)
    cserék: Ferenczi helyett Oros (60.), Stark helyett Csató J. (69.), Szarvas helyett Fodor (88.), illetve Domján helyett Takács (35.), Takács helyett Varga (85.), Vancsa helyett Valtner (75.)
    jók: Szarvas, Vayer, illetve Dvéri, Róth

Győr:
    Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Csató S., Somogyi, Salagean - Szarvas, Ferenczi, Vayer

Videoton:
    Milinte - Domján, Urbonas, Csordás, Szabó B. - Talapa, Horváth, Dvéri, Schneider - Róth, Vancsa

A kezdést jelző sípszó után azonnal a Győr lendült támadásba, és ha Szarvas pontosabban céloz, a 3. percben már a hazai vezetés is megszülethetett volna. A 13. percben aztán ez is bekövetkezett. Szarvas baloldali szögletét a rövid saroknál helyezkedő Vayer fejjel a kapuba csúsztatta (1-0). A 18. perc ismét győri helyzetet hozott, de ezúttal nem született gól: Szarvas a bal kapufát találta el. A 22. percben Korsós jobbról jövő beadásába Vayer az ötösön állva belepiszkált, s jól tette, mert a labda a kapuba pattant (2-0). Továbbra is a hazaiak maradtak támadásban, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de a szünetig már nem változott az állás.

A második félidő újabb hazai góllal indult. Szarvast buktatták a 47. percben a 16-oson belül, az ezért járó büntetőt Somogyi értékesítette (3-0). Az 50. percben szépített a Videoton. Róth a könnyelműsködő hazai védők között nyolc méterről továbbított a kapuba (3-1).

Alábbhagyott a győriek támadó kedve, s egyre jobban feljött a Videoton, aminek eredményeként a 70. percben újabb vendéggól született. Ezúttal Dvéri volt a találatszerző, aki 25 méteres lövéssel vette be a hazai kaput (3-2).

A befejező percekre izgalmassá vált a mérkőzés a kapkodó győriek jóvoltából, de egyenlíteni már nem tudott a Videoton.

A háromgólos előnyt szerzett hazai csapat a második félidőre visszaesett, s váratlanul szorossá tette a már simán megnyertnek hitt mérkőzést.