Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Békéscsabai Előre FC 1 : 0 19:00

Zalahús-ZTE FC - Békéscsabai EFC 1-0 (1-0)
    Zalaegerszeg, 8000 néző, V: Hosszú

gólszerzők: Arany (36.)
    sárga lap: Nagy A. (71.), illetve Futaki (44.)
    csere: Szabó II helyett Tóth Zs. (75.), Arany helyett Varga T. (75.), Kámán helyett Molnár A. (80.), illetve Kovács K. helyett Dobi (56.), Fazekas helyett Vadas (74.), Futaki helyett Vörös (74.)
    jók: Csóka, Arany, illetve Raducu, Vámos

Lendületesen kezdett a ZTE, előbb Szabó II. elől mentett Vámos, majd Arany hibázott kecsegtető helyzetben. Az első lövésféle a 18. percben ment a vendégek kapujára, Sebők 20 m-ről a léc fölé küldte a labdát. A 34. percben egymás után kétszer is veszélyeztetett Szabó II., a hazaiak irányító középpályása, de hasztalan. A 36. percben aztán a vezetést is megszerezték a vendéglátók. Nagy A. bedobása az egyik csabai védő fején megpattant, s Arany látványos mozdulattal 5 m-ről hanyatt vetődve ollózta a labdát a bal sarokba (1-0). Válasz gyanánt a túloldalon Belvon 17 m-es lövését újheggyel tornázta ki Vlaszák.

Fordulás után nagy lendülettel kezdtek a vendégek, beszorították a ZTE-t az első negyedórában, ennek jeleként Belvon 17 m-ről alig lőtt a jobb felső sarok mellé. Az 53. percben egy jobboldali beadást Kámán 5 m-ről irányított a jobb kapufára. Az 58. percben Sebők J. beadását Arany visszafejelte, de a védők szögletre tisztáztak. A 84. percben Fülöp beadását Vadas 5 m-ről lőtte a bal kapufa mellé.

Nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét csapat gyenge teljesítményt nyújtott, a kiesés ellen küzdő Békéscsaba végig egyenrangú ellenfele volt a ZTE-nek és rászolgált volna legalább egy bajnoki pontra.