Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Győri ETO FC 4 : 2 17:00

2021.01.04, 18:59
    Zalaegerszeg, 1998. február 28., szombat (tud.) - Labdarúgó NB I., 18. forduló:

Zalahús ZTE FC - Győri ETO FC 4-2 (1-1)
    Zalaegerszeg, 13 000 néző (javított nézőszám), V: Tóth V.

gólszerző: Arany (44.), Kámán (58., 74. - utóbbit 11-esből), Sebők (65.), illetve Mracskó (39.), Csató S. (90.)
    sárga lap: Arany (6.), Kocsárdi (49.), Molnár B. (62.), Gaál (86.), illetve Somogyi (55.)
    piros lap: Molnár (73.)
    csere: Casoltan helyett Szőke (46.), Csóka helyett Gaál (51.), Németh helyett Molnár (78.), illetve Korsós helyett Ferenczi (66.), Ferenczi helyett Baji (74.), Gőgh helyett Csató S. (77.)
    jók: Sebők, Kámán, Csóka, illetve Lakos

Zalahús ZTE FC:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I., Csóka, Filó - Sebők, Molnár B., Arany, Németh - Kámán, Casoltan

Győri ETO FC:
    Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Gőgh, Somogyi, Salagean - Fodor, Fehér, Vayer

A 10. percben Arany tört a győri 16-oson belülre, de lövését Molnár kiütötte, majd a kapuba tartó labdát Lakos rúgta ki a gólvonalról. Tizenöt perc eltelte után az ETO támadásaiban volt nagyobb veszély. A 18. percben mégis a ZTE szerezhetett volna gólt, Németh indításával Sebők lépett ki, de 10 m-ről a kifutó Molnár felett a léc fölé emelt. A 39. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Gőgh futott el a jobb oldalon, beadását Mracskó 5 m-ről fejelte a kapuba (0-1). A 44. percben Arany szerzett labdát, rávezette a győri kapura, majd 22 m-ről a jobb felső sarokba lőtt (1-1).

Az 58. percben váratlanul megszerezte a vezetést a ZTE: Németh lefutotta Mracskót, beadását Kámán 7 m-ről lőtte a kapuba (2-1). Nem sokkal később Molnár B. tálalt remekül Sebők elé, aki 25 m-ről lőtt a bal felső sarokba (3-1). A gólt követően továbbra is a zalaiak maradtak támadásban, Molnár előbb Sebők, majd Arany lövését védte bravúrral. A 70. percben Somogyi 25 m-es szabadrúgása kerülte el a jobb felső sarkot. A 73. percben Sebők lépett ki egyedül, Molnár kapus utolsó emberként buktatta, a hálóőrnek felmutatták a piros lapot. A megítélt büntetőt Kámán nagy erővel lőtte a léc alá (4-1). A hátralévő időben a Zalaegerszeg taktikusan tartotta a labdát, a Győrnek csak szépítenie sikerült az utolsó percben, amikor egy jobb oldali beadást Csató S. helyezett a hálóba (4-2).

Kiegyenlített első félidő után felpörgették a játékot a hazaiak és teljesen megérdemelten győzték le a győri együttest.