Haladás VFC-Milos Sped - Újpesti TE 1 : 1 19:00

Haladás VFC-Milos Sped - Újpesti TE 1-1 (0-1)
    Szombathely, 6000 néző, V: Hanacsek

gólszerzők: Herczeg (2.), illetve Plókai M. (47)
    sárga lap: Tóth M. (11.), Koller (68.), Plókai M. (70.), illetve Fehér Cs. (28.), Véber (42.)
    csere: Német G. helyett Róth a szönetben, Tóth L. helyett Koller (67.), Plókai M. helyett Vidóczki (71.), illetve Monye helyett Szanyó (80.), Herczeg helyett Eszenyi (82.)
    jók: Tóth M., Kovács S., illetve Sebők, Véber

Haladás:
    Németh G., Varga, Tóth M., Zugor - Bonchis, Tóth L., Gabala, Kovács S., Balogh Cs. - Fehér Cs., Plókai M.

ÚTE:
    Szűcs Lajos - Sebők - Fehér Cs., Szlezák - Pető, Kozma, Véber, Monye, Tóth N. - Herczeg - Kovács Zoltán

Már a második percben megszerezte a vezetést a fővárosi csapat. Véber 18 méteres lövése a jobb kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Kovács Z. csapott le a labdára, majd a középen érkező Herceghez továbbította, aki öt méterről a kapu közepébe lőtt (0-1). Ezután néhány percig még a fővárosi csapat kezdeményezett, de aztán a Haladás fokozatosan átvette a játék irányítását. Középpályásai révén egyre több támadást vezettek a szombathelyiek, de a jól tömörülő vendégvédőkkel szemben nem boldogultak. Az Újpest rutinosan megpróbálta lassítani a játékot, ez sikerült is a liláknak, mert a Haladás játékosai az egyéni játékot erőltették, és így könnyen szerelni tudták őket.

Szünet után mindjárt sikerült egyenlíteni a Haladásnak. A 47. percben Fehér Cs. jobb oldalról laposan belőtt labdáját Plókai M. 5 m-ről küldte a vetődő Szűcs mellett a hálóba (1-1). A gól felrázta a fővárosi csapatot, nagyobb sebességre kapcsolt, és mezőnyfölényt harcolt ki. A Haladás ebben a játékrészben nagyon fegyelmezetten és önfeláldozóan védekezett, így meg tudta akadályozni az Újpestiek újabb gólszerzési lehetőségét.

A végig igen izgalmas, jó iramú találkozón igazságos eredmény született.