Siófoki Bányász FC - Haladás VFC 4 : 1 17:00

Siófoki Bányász - Haladás VFC 4-1 (1-1)
    Siófok, 4000 néző, V: Vágner

gólszerzők: Szabó Z. (20., 75.), Virág (50., 88.), illetve Usvat (26.)
    sárga lap: Filipovic (63.), illetve Varga (11.), Bonchis (53.)
    cserék: Posza helyett Bakszatorisz (a szünetben), Filipovic helyett Ördög (85.), Kirchmayer helyett Kolovits (81.), illetve Fehér helyett Baumgartner (30.), Balassa helyett Varsányi (75.), Usvat helyett Tóth P. (60.)
    jók: Bimbó, Virág, Szabó Z., Kirchmayer, illetve Király G., Tóth M., Szekér, Kovács S.

Siófoki Bányász:
    Posza - Kriston, Bimbó, Virágh, Perger - Sallai, Juhász, Kovács B. - Szabó Z., Filipovic, Kirchmayer

Haladás VFC:
    Király G. - Zugor, Tóth M., Szekér, Bonchis - Kovács S., Fehér (Baumgartner, 30.), Balassa - Király E., Usvat, Varga

Nagy iramban kezdtek a csapatok, a Bányász játékosain igencsak észre lehetett venni az idegességet. Kapkodva szervezték a támadásaikat, de vagy a hibádzó lövések, vagy a rossz átadások miatt nem tudtak eredményt elérni. Az első hazai korszerű támadás a 20. percben meghozta a vezetést, Sallai nagyszerű átadását Szabó Z. nyolc méterről a rövid sarokba vágta (1-0). Ám nem sokáig örülhettek a hazaiak a vezetésnek, mert a 26. percben Posza elképesztő hibájából Usvat kiegyenlített (1-1). Az utolsó negyedórában a hazai csapat nyomasztó fölénybe került, de a helyzetek sorra kimaradt.

Szünet után egészen más felfogásban játszó Siófok jött ki a pályára és sorozatos támadásokkal nagy zavart okozott a vendég védelemben. Az 50. percben egy felszabadító rúgást Virág elcsípett és hét méterre a kaputól a kifutó Király mellett a kapu közepébe lőtt (2-1). Az 57. percben a kapu elé ívelt labdát Szabó Z. lekezelte, és a hosszú sarokba vágta (3-1). A kétgólos vezetés tudatában megnyugodott a hazai gárda, s több igen szép támadással veszélyeztette a vendégek kapuját. A 88. percben Virágnak 10 méterről leadott bombalövéssel sikerült a negyedik siófoki gólt is megszereznie (4-1).

Szünet után nyújtott játéka alapján a Balaton-parti csapat még ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten győzött.