Fehérvár Parmalat '96 FC - Debreceni VSC-Epona 4 : 1 19:00

2018.09.11, 10:34
    1996. április 20., szombat (tud) - Labdarúgó NB I., 21. forduló:

Fehérvár Parmalat ,96 FC - DVSC-Epona 4-1 (2-1)

Székesfehérvár, 6000 néző, V: Cserna
    gólszerzők: Horváth F. (15., 17.), Miriuta (58. - 11-esből), Tóth N. (60.), illetve Dombi (27.)
    sárga lap: Miriuta (11.), Tóth N. (12.), Lőrincz (73.), illetve Szatmári (22.), Stuparu (41.)
    piros lap: Szatmári (57.), Stuparu (58.)
    jók: Miriuta, Horváth F., Dulic, illetve Dombi, Madar

Fehérvár Parmalat ,96 FC:
    Kujundzsics - Lőrincz, Jávorka, Bekő - Pető (Szalai 66.), Dulic (Monye 74.), Zimmermann, Tóth N. (Korsós 70.) - Takács, Miriuta, Horváth F.

DVSC-Epona:
    Horváth D. - Stuparu, Gojan, Vadicska, Szatmári - Madar, Sándor T., Sándor Cs., Ilea - Dombi, Medvid (Frida 60.)

Az első negyedóra nem hozott látványos játékot, mindkét csapat biztonságra törekedett, ezt követően azonban az aktívabb hazaiak két perc alatt két gólt szereztek. A 15. percben Takács cselezgetett az ötös közelében, Miriuta is közbelépett, lövése a védőkről Horváth F. elé pattant, aki öt méterről a léc alá lőtt (1-0). A 17. percben Tóth N. bal oldali beadását Horváth F. öt méterről lőtte a kapuba (2-0). A 27. percben szépített a Debrecen, Madar átadása tisztán találta Dombit, aki tíz méterről lőtt a kapu jobb oldalába (2-1). Szünetig a hazai együttes volt aktívabb, de újabb gól nem született.

Szünet után a vendégek kezdtek jobban, és Dombi éles szögből akár egyenlíthetett volna, de Kujundzsics bravúrral szögletre mentett. Az 57. percben Szatmári teljesen feleslegesen Takács elől kézzel húzta el a labdát, és miután már volt egy sárga lapja, a kiállítás sorsára jutott. Az 58. percben Takács a 16-oson belül felvágta Stuparut, Cserna játékvezető 11-est ítélt, a debreceni védő pedig második sárga lapja után a pirosat is megkapta. A büntetőt Miriuta nagy nyugalommal lőtte a kapuba (3-1). A 60. percben Miriuta remekül indította Tóth N.-t, aki Horváth D. mellett elhúzta a labdát, majd 15 méterről a kapu bal oldalába lőtt (4-1). A mérkőzés hátralévő részében a kettős emberhátrányban lévő Debrecen mást nem tehetett, mint védekezett.

A fehérvári csapat kitűnő csatárjátékkal megérdemelten győzött a mérsékeltebb teljesítményt nyújtó debreceniek ellen.