Újpesti TE-Novabau - Debreceni Vasutas SC 2 : 1 17:00

2015.06.06, 20:37 (szerk.: 2018.09.21, 14:54)

Újpesti TE-Novabau- Debreceni VSC 2-1 (1-1)

UTE: Praj-Füzesi-Bérczy,Molnár-Jenei,Kozma,Véber,Szanyó,Szlezák-Belvon (Horváth P.,77p.),Egressy.
    DVSC: Horváth B. - Gojan - Balogh J., Sándor Cs. - Vadicska, Sándor T., Madar Cs. (Medvid, 86. p.), Pető, Arany, Szatmári – Dombi. Edző: Garamvölgyi Lajos

Gólszerző: 0-1 Dombi (18p.), 1-1 Szanyó (34p.), 2-1 Szanyó (88p.).

sárga lap: Füzesi (20. p.) illetve Szatmári (21.), Pető (29.)
    piros lap: Szatmári (63. p - második sárga lapja miatt)

Nem lábhoz tett fegyverekkel kezdett a debreceni gárda, amire bizonyíték a 8. perc eseménye. Ekkor Vadicska magas beívelését Arany tiszta helyzetben meglepetésében fölé fejelte. A következő akció végén Dombi csaknem túljutott Prajon; ő elesett, labdája a gólvonal felé gurult, de Molnár Z. beérte, és megszelidítette a bőrgolyót. Az újpestiek játékmesterét, Vébert Madar Cs. árnyékként követte, így azután Egressyék hiába várták a jó indításokat. Kereken 15 perc pergett le, amikor Kozma 18 m-ről, ballal óriási erővel célozta meg a bal felső sarkot - kevéssel ment el a labda a kapu felett és mellett. A 18. percben lefelé görbült az újpesti drukkerek szája sarka. Madar Cs. robogott el nagy lendülettel a jobb oldalon, középre perdített az embersűrűbe, ahol Dombi jól eszmélt, és négy lépésről a léc alá tessékelte a labdát (0-1). Igyekezett az UTE, de a Gojan által remekül ,,komputerizált,, vidéki védelem hatékonyal verte vissza az amúgy meglehetősen kiismerhető fővárosi rohamokat. A 30. percben Dombi szép szóló végén remekül tálalt Vadicska elé, aki hatalmas helyzetben fölé lőtt. Négy perc múlva Bérczy okosan fejelte keresztbe a labdát a debreceni kapu előtti légtérben, Szanyó jól
    érkezett és 5 m-ről, ballal nagy erővel a hálóba bombázott (1-1).

Lendületes, szórakoztató játékkal folytatta szünet után a két gárda. Az 56. percben Pető szabadrúgását a bal alsó sarok előtt hatástalanította Praj, majd azért tüntetett az újpesti szurkolósereg, mert szerintük Egressy nem volt lesen - Varga S. azonban másként látta és a gólhelyzetben haladó újpesti támadót megállította. A DVSC cseppet sem törődött azzal, hogy egyre meggyőzőbbé vált az újpesti fölény, és inkább rohamozni próbált. Nem elégedett meg az egy ponttal, vállalta azt a kockázatot, hogy védelme netalán meginog. A vidéki gárda helyzete Szatmári kiállítását követően kilátástalanná vált, de Sándot T. egyéni akciói olykor zavarba hozták a lila-fehér védelmet. A 65. percben Véber trükkös cselek után leadott lövését Horváth B. szögletre tolta. Úgy tűnt, hiába az újpestiek erőlködése, döntetlennel utazik haza a DVSC, amikor a 89. percben egy 20 m-es lövésbe Szanyó ügyesen tette bele a lábát, Horváthot megtévesztve a kapu bal oldalába perdített (2-1).

Veresége ellenére minden dicséretet megérdemel a hajdusági csapat, mert az idegenbeli környezetnek fittyet hányva, főleg az első félidőben nagyszerűen rohamozott. Az újpestiek talán kicsit a szerencsének is köszönhetik újabb három pontjukat, bár tagadhatatlan, hogy jóval többet támadtak ellenfelüknél.