Debreceni Vasutas SC - Siófoki Bányász FC 2 : 1 17:00

2018.10.26, 15:49
    1994. április 30. szombat (tud)

Debreceni VSC - Siófoki Bányász FC 2:1 (0:0)

Debrecen, 6000 néző, V: Marosvári
    gólszerzők: Kondás (11-esből, 89. p.), Gracsov (91.), illetve Meksz (11-esből, 65.)
    sárga lap: Sándor T. (53. p.), Kondás (60.), Földvári (63.), illetve Meksz (28.)
    jók: Sándor Cs., Pető, Sándor T., Gracsov, illetve Bíró, Olajos, Sallai, Földes

Debreceni VSC:
    Horváth - Földvári, Kondás, Sándor Cs., Pető - Dombi, Sándor T., Madar, Buliga - Tóth A. (Papp 75. p.), Toderas (Gracsov 80.)

Siófoki Bányász FC:
    Bíró - Keszeg, Bimbó, Olajos, Meksz - Tóth L., Jenei, Varsányi (Szabadi 90. p.), Sallai - Király (Kirchmayer 46.), Földes

A 6. percben Sándor T. 16 m-es lövését védte Bíró, majd a válogatott játékos 20 m-ről a felső lécet találta el. Unalmas és csapkodó volt a játék, az első félidőben ugyanis a vendégcsapat futballistái saját térfelükről vagdosták hosszan előre a labdát. A 42. percben Sándor Cs. nagy vágta után 10 m-ről a kapu mellé bombázott.

A második félidőben élénkebb lett a játék, s többször is Bírónak kellett közbeavatkoznia. A 65. percben Földes három védővel ütközött a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt, amit Meksz értékesített (0:1). Ezután Pető két szabadrugása következett, mindkétszer a kapufát találta el. Az utolsó percekben nagyszerűen hajrázott a hazai csapat. A 88. percben Sándor T. indította Dombit, ő lefutotta a védőket, majd szabálytalanul szerelték a 16-oson belül. A 11-est Kondás értékesítette (1:1). A 91. percben sem hagyott fel a rohamokkal a debreceni együttes: Sándor T. beadása egy védőről visszafelé pattant, s Gracsov laposan a hálóba küldte a labdát (2:1).

Az összteljesítmény alapján a hazai csapat megérdemelten nyert, többet kezdeményezett, s a két gól mellett még három kapufát is lőtt.