Újpesti Dózsa SC - Szombathelyi Haladás VSE 3 : 0 16:00

2015.03.21, 22:34 (szerk.: 2022.04.15, 15:47)
    Olyannyira gyenge mérkőzést vívott egymással a két csapat, hogy a találkozó legjelesebb eseményeinek nem is volt semmi köze a játékosokhoz. Csaknem egy órán keresztül Szilágyi játékvezető magánszámai borzolták a közönség - leginkább a maroknyi szombathelyi szurkolók - idegeit, aztán az 57. percben minden előzetes ,,figyelmeztetés,, nélkül kialudt a világítás, és mintegy félórás sötétség borult a Megyeri úti stadionra. Ami Szilágyi baklövéseit illeti: a 40. percben Bognárt egy olyan szabálytalanság után állította ki, amelyért többnyire csak sima szabadrúgás járna. Igaz, a bíró teátrális mozdulatokkal mutatta, hogy a szombathelyi beállós - szerinte - megtiporta a földön fekvő Baloghot. Ezt megelőzően, a 36. percben tevékeny szerepet játszott az újpestiek vezető góljában is, ugyanis a többség véleménye szerint Jávorka nem buktatta Katonát, Szilágyi mégis 11-est ítélt, ezt pedig Rubold kíméletlenül értékesítette. A második félidőben először a már említett áramszünet idegesítette a közönséget, majd sokáig az, hogy a Dózsa játékán egyáltalán nem látszott meg a létszámtöbblet, magyarán képtelenek voltak fölénybe kerülni. Aztán a 64. percben - megint csak egy jogtalan újpesti bedobás után - Bácsi megpecsételte a vendégek sorsát: 20 méterről kapásból bombázta a labdát Kutasi kapujának bal oldalába. Már-már úgy tűnt, Szabó, az újpesti csapatkapitány büntetlenül tudja végig törni-zúzni a találkozót, mígnem a 74. percben Szilágyi megelégelte a vörös hajú középpályás durvaságait, és sárga lappal büntette. Aztán öt perccel a vége előtt a hajrához nagyon belelendült Bácsi, ismét látványos alakításra ragadtatta magát, Eszenyi átadását 8 méterről zúdította a bal sarokba (3:0). A 90. percben Szabó hatméteres előnnyel vezette a labdát Kutasira, ám amikor találkozott a kapussal, fantasztikusan ügyetlen cselt próbált bemutatni, és a kapuvédő elrúgta előle a labdát...

Habár nem játszott jól az élcsoportba tartozó Dózsa, az eredmény biztos győzelmét mutatja. Ez igaz is, hiszen az ellenfél nemigen tudott kialakítani komoly gólhelyzeteket, s - ugyebár – 11 játékosnak 10-zel szemben elég könnyű dolga van.