Dunaújvárosi Kohász SE - Újpesti Dózsa SC 0 : 0* 17:00 * büntetőkkel 4-5

2021.11.09, 19:24
    A büntetőpárbaj: 0:0 Boldóczki, 0:1 Herédi, 1:1 Gróf, 1:2 Kozma, 2:2 Sztanó, 2:3 Kecskés, 3:3 Zombori, 3:4 Balogh, 4:4 Németh G., 4:5 Vígh

2015.03.21, 21:52 (szerk.: 2017.03.26, 16:44)
    Orkánszerű széltől támogatva a Dunaújváros kezdett, a csatárok azonban sokáig nem mertek előremerészkedni, pedig a labdát az erős szél állandóan Brockhauser kapuja elé vitte. Az első negyedórában Boldóczki sárga lapja jelentett csupán eseményt, majd Balogh előretörése nyomán Bita kifutva mentett, a másik oldalon Zsinka lövése perdült kapu mellé. A 29. percben Kerepeczky 25 méteres bombája Brockhauser segítségével jutott a felső léc fölé. Utána sokáig a két 16-os között csatázott a két csapat. A 40. percben Ress távoli, erős szabadrúgása adott munkát Brockhausernek.

Szünet után a Kohász lépett fel támadólag, egyre-másra vezette akcióit. Sztanó felfutása, Kerepeczky és Romanek lövése azonban kapu fölé jutott. A Dunaújváros, majd az Újpest is cserélt, láthatólag mindkét csapat a támadósorán próbált javítani. A 76. percben Boldóczki remek labdával ugratta ki Zsinkát, lövésébe azonban Herédi bele tudott lépni, így a labda a léc fölé perdült. A 87. percben kavarodás támadt a hazai kapu előtt, Kósa előtt volt gólszerzési lehetőség, azonban Sztanó az utolsó pillanatban el tudta előle rúgni a labdát.

A kieső zónában lévő csapatok sok hibával játszottak. A Dunaújváros a második félidőben valamivel többet támadott, azonban nem bírta feltörni az újpestiek védelmét. A tizenegyes-párbajban a vendégcsapat bizonyult jobbnak.