Siófoki Bányász SE - Újpesti Dózsa SC 1 : 1* 19:00 * büntetőkkel 5-3

2021.11.07, 19:52
    A büntetőpárbaj: 1:0 Quirikó, 1:0 Herédi, 2:0 Kolovics, 2:1 Kozma, 3:1 Freppán, 3:2 Kecskés, 4:2 Zsadányi, 4:3 Kénoszt, 5:3 Marozsán

2015.03.21, 21:50 (szerk.: 2022.03.27, 14:51)
    Élénk iramban kezdett mind a két csapat, nagy volt a lendület, de rengeteg hiba csúszott a játékba. Negyedóra eltelte után a vendégcsapat vette át az irányítást, s az első korszerű támadásuk mindjárt góllal végződött. Szélről beadott labdát a siófoki védők röviden fejeltek vissza, és a jókor érkező Kozma 14 méterről a bal sarokba lőtt (0:1). A Dózsa továbbra is támadásban maradt, a hazai
    csapat hosszú perceken át még a félvonalon sem tudott átmenni. A félidő befejezése előtt igen formás támadást vezetett a hazai csapat, Freppán baloldalról beívelt labdáját Zsadányi fejjel megcsúsztatta, és a berobbanó Borostyán 5 méterről nem hibázott (1:1).

Szünet után mintha egy más hazai csapat jött volna a pályára, korszerű támadások sorozatát vezette, de nem bírtak a ragyogó napot kifogó Brockhauserrel és az önfeláldozóan, igen keményen játszó
    újpesti védőkkel.

Mind a két csapaton meglátszott, hogy nagy tétje van a mérkőzésnek, ezért a jó játék és a színvonal elmaradt. Küzdelemből mind a két gárda jelesre vizsgázott.