Újpesti Dózsa SC - Rába Vasas ETO 3 : 1 16:00

2023.12.31, 07:31
    "Elsők vagyunk" - kántálta érthető boldogsággal a hazai tábor egy része a mérkőzés végén, arra a nem csekély eredményre célozva, hogy a lila-fehér együttes győzelmével a tabella élére került. Az öröm pedig már csak azért is érthető volt, mert a találkozó elején korántsem úgy nézett ki, hogy biztos sikert arat Göröcs János együttese. A vendégek ugyanis nagy lendülettel kezdtek, s nemegyszer veszélyeztették Kakas kapuját. Az erős hajtásban végül is az eddigi listavezető Rába játékosai bambultak el olyannyira, hogy a 20. percben, amikor Szélpál egy bedobást követően 16-osuk közepére emelt, Katonának csak annyi gondja volt, hogy belője a labdát a bal alsó sarokba (1-0). Ahogy az már lenni szokott, a gól lendületbe hozta a dózsásokat, ám némi túlzással e játék - tegyük hozzá: hazai - törvényszerűsége szerint mégis Kakas vehette ki a hálóból a labdát: a 39. percben Handel ügyesen a mozgékony Hajszán elé tálalt, aki 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-1). Már mindenki az első félidő lefújását várta, amikor a győri kapu előterében Bordás magasra emelt lábbal próbálta elérni a labdát, s ezenközben mellbe rúgta a nagy lendülettel érkező Herédit. Hartmann játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt, a büntetőt pedig Herédi értékesítette (2-1). A folytatásban feltűnő volt, hogy a Rába-parti zöld-fehérek csak a támadásra koncentráltak, nemigen törődtek azzal, hogy Ulbert gyakorta magányosan járkált hálója előtt. A győriek védelmét csak azért nem minősítjük átjáróháznak, mert ennek az építménynek mégiscsak vannak falai, míg a Dózsa-játékosok ellenállás nélkül mozoghattak ellenfelük térfelén. Amikor Kozma az 51. percben mesterien indította Herédit, a középpályás szinte a gólvonalig vezethette volna a labdát, de inkább nyolc méterről talált a kapuba (3-1). Az eredmény már nem változott, köszönhetően néhány Ulbert-bravúrnak, na meg annak, hogy a lila-fehérek több ígéretes helyzetet elpuskáztak. Tehették, hiszen két góllal vezettek, s jobban tudták ellenlábasaiknál: szép dolog a támadás, de nem haszontalan a védekezés sem.