Birmingham City FC - Újpesti Dózsa SC 3 : 2

2015.12.30, 21:42 (szerk.: 2016.03.22, 09:27)

Birmingham City- Újpesti Dózsa 3:2 (1:1)
    St. Andrew’s Stadium, 23.381 néző, Jv: Arthur Blavier (belga)
    VVK, 1.forduló , 1. mérkőzés.

BC: Schofield-Farmer,Sissons,Allen-Wautt,Neal-Hellawell,Rudd,Gordon,Singer,Astall. Edző: Kevin Fish.
    Ú.Dózsa: Török-Rajna,Várhidi,Győrvári-Szini,Borsányi-Jagodics,Göröcs,Szusza,Kuharszki,Bencsics. Edző: Fenyvesi László.

Gólszerző: 0:1 Göröcs (16p.), 1:1 Gordon (31p.), 1:2 Göröcs (49p.), 2:2 Astall (61p.), 3:2 Gordon (83p.).

Hatalmas iramban indult a játék. Az angolok kezdtek jobban, gyakran próbálkoztak távoli lövésekkel, de igencsak pontatlanul. Ezután az újpestiek pillanatai következtek: egy szép Szusza – Göröcs támadás végén Jagodics ügyetlenkedett el egy helyzetet, majd a 16. percben Watts röviden mentett, Göröcs elcsípte a labdát és 18 méterről remek mozdulattal a jobb felső sarokba emelt. Gyönyörű gól! A Birmingham ezután még nagyobb elánnal vetette magát támadásba és fáradozásai csakhamar egyenlítést értek. Jól indult a lilák számára a folytatás: Jagodics három csellel keresztül ment a védőkön, Szuszához adta a labdát, aki ügyesen Göröcs elé továbbított, és a jobbösszekötő egy igazítás után tíz méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba. Az angolok természetesen nem adták fel, erősítettek, viharos támadásokkal nyomultak előre, és Astall14 méteres bődületes erejű kapáslövésével ismét kiegyenlítettek. A 68. percben Kuharszki a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki: már csak a kapussal állt szembe, de gyatrán mellé lőtt. A rendkívül küzdőképes angolok a mérkőzés hajrájában egy szöglet utáni kavarodásból megszerezték vezető és egyben győztes találatukat is.