1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 21:26
    1942. május 31. Újpest FC- Elektromos 3:2 (0:2)
    Megyeri út, 5.000 néző V:Lukász
    Újpest: Sziklai-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Ádám,Várszegi,Szusza,
    Zsengellér,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 1:2 Ádám (64p.), 2:2 Szusza (70p.), 3:2 Szusza (75p.).

Változatos iramú játék után az Elektromos a 4. percben szabadrúgáshoz jutott és Pázmándi ívelt labdája a hálóba jutott. 0:1. Változatos játék alakult ki ezután, de inkább az elektromosok voltak fölényben. A 15. percben sarokrúgást ért el az Elektromos, amikor Buzási beadását Marosi a kapuba lőtte. 0:2. Az Ujpest néhány erőtlen támadást tudott ezután vezetni, de a 22. percben Szusza a kapufát találta el, a 26. percben pedig Zsengellér lőtt a kapu mellé. Az elektromosok a félidő végéig támadásban maradtak, de az ujpesti védelem Biróval az élén megakadályozta a további eredmény elérését.
    A második félidőben is inkább az elektromos csapat támadott. Az első percben Buzási kapufát lőtt. A 18. percben jó ujpesti támadás után Kalocsay dr. erős lövése nyomán a labda a kapufáról Ádámhoz került, aki megszerezte Ujpest első gólját. 1:2. Ujpestet az elért eredmény felrázta, továbbra is támadásban maradt és a 21. percben Zsengellér egyéni játék után kiegyenlített. 2:2. Az Elektromos visszaesett, s Ujpest csatársora viszont főleg a harckedvvel játszó Zsengellér irányítása mellett tovább rohamozott és a 30. percben Kalocsay dr. beadását Ádám kapura lőtte, Bakon csak kiütni tudta, a résen álló Szusza pedig berúgta a győztes gólt. 3:2. Az Elektromos nagy erővel igyekezett kiegyenlíteni, de ez megtört az Ujpest védelmének szilárdságán.