1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 21:24
    1942. május 17. Gamma- Újpest FC 0:3 (0:1)
    Hungária krt., 6.000 néző V:Lantos
    Újpest: Sziklai-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Ádám,Várszegi,Szusza,
    Zsengellér,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 0:1 Zsengellér (36p.), 0:2 Kalocsay dr. (46p.), 0:3 Nagymarosi (48p.-11-esből).

Az első tíz percben fergeteges rohamokat vezetett az Ujpest, azután a Gamma is több jó támadással veszélyeztetett. A 10. percben Hárait buktatták. A szabadrúgást a sarokból öklözte szögletre Sziklai. A 14. percben Király előreívelt szabadrúgását Palatinus alig valamivel tette kapu mellé. Az eddigi igen erős iram valamivel csökkent. A 20. percben Sütő szép lövését védte Sziklai. A 21. percben kapu előtti kavarodásból Kincses labdája majdnem gólt hozott. A játéknak ebben a szakában a Gamma jobb volt, az ujpesti csatársor alig jutott labdához, a Gamma csatárai viszont több veszélyes helyzetet teremtettek az ujpesti kapu előtt. A 32. percben formás összjáték után kincses közeli lövését csak nehezen mentette Sziklai. A 35. percben Sütő a kifutó Sziklain is átemelte a labdát, az ujpesti védők azonban nem engedték lövéshez. A következő percben váratlanul vezetéshez jutott az ujpesti csapat. Biró szabadrúgása után Várszegi Zsengellér elé játszott, akinek jól eltalált lövése a felső sarokba vágódott. 0:1. A gól után a Gamma visszaesett és az ujpesti csapat került fölénybe, viszont az utolsó percekben a Gamma veszélyeztetett két szöglettel.
    A második félidő is ujpesti rohamokkal indult, amelyek az 5. percben újabb gólt hoztak: Kalocsay dr. lapos, csavart szögletrúgása érintés nélkül került az alsó sarokba. 0:2. A 8. percben Zsengellér emelt labdáját Kónya kézzel ütötte el Szusza elől, a 11-est Nagymarosi értékesítette. 0:3. A 12. percben Sütő jó helyzetbe került, de a kapu fölé lőtt. A 14. percben Várszegi labdáját Havas a gólvonalon fogta. A játékvezető először gólt ítélt, azután a partjelző megkérdezése után visszavonta ítéletét és feldobta a labdát a kapuvonalon, a Gamma védelem szögletre mentett. Az ujpesti csapat most nagy fölénybe került és jó iramban vezette támadásait. Néha-néha a Gamma is szóhoz jutott, de támadásai erőtlenek voltak, viszont az ujpesti csatárok, különösen a 30. perc körül sok munkát adtak Havasnak. Az utolsó negyedórában unalmas mezőnyjáték folyt nagy ujpesti fölény mellett.
    Ujpest megérdemelten győzött, bár az első félidő derekáig a Gamma teljesen egyenrangú volt.