1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 21:18
    1942. március 22. Újpest FC- Szeged FC 2:1 (1:0)
    Megyeri út, 8.000 néző V:Palásthy
    Újpest: Sziklai-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Ádám,Szusza,Zsengellér,
    Berzi,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 1:0 Berzi (13p.), 2:1 Ádám (84p.).

A végig izgalmas és erős iramú mérkőzést az Ujpest biztosan nyerte. Az Ujpest támadásaival kezdődött a játék és Tóthnak már kezdetben Zsengellér lövését kellett fognia. Az Ujpest egyik támadást a másik után vezette és a 13. percben Ádám beadásából Berzi révén meg is szerezte a vezetést. 1:0. A Szeged is felnyomult és a 27. percben két eredménytelen sarokrúgást ért el. A 30. percben Nagy kedvező helyzetben alig hibázott. A 36. percben Ádám szöktette Szuszát, aki a kirohanó Tóth fölött kapufát lőtt. A 41. percben Kalocsay beadását Zsengellér küldte a kapura. Az utolsó percben Nagy lövése okozott izgalmat.
    A második félidő a szegediek támadásaival kezdődött. A 9. percben Nagy két ízben hibázott. A 10. percben Toldi 30 méteres lövését fogta az ujpesti kapus. Lassan az Ujpest is feljött és a 13. percben Zsengellér lövése a kapufáról lepattanva a kapus zsákmánya lett. A 20. perctől kezdve ismét a Szeged támadott veszélyesebben. A 24. percben Harangozó szöktette Bognárt, akinek labdáját Toldi fejelte kapura s a gólba tartó labdát Harangozó csak beljebb segítette. 1:1. A gól után az Ujpest átcsoportosította csatársorát, Ádám lett a középcsatár, Szusza ment a jobbszélre,. A csatársor ebben a felállításban veszélyesebbnek bizonyult. A 30. és 31. percben eredménytelen sarokrúgások voltak az Ujpest kapuja előtt. A 32. percben Ádám lövését Baróti mentette. A 38. percben Szusza beadását Ádám fejelte kapuba. 2:1. A mérkőzés hátralévő részében a Szeged támadott többet, de a jól tömörülő ujpesti védelem mindent mentett.