1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 21:01
    1941. október 19. Újpest FC- DiMÁVAG 2:2 (1:0)
    Megyeri út, 7.000 néző V:Tihaméri
    Újpest: Aknavölgyi-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Ádám,Balogh I.,Szusza,
    Zörgő,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 1:0 Szusza (5p.), 2:2 Szusza (65p.).

Az Ujpest Zsengellér helyén Balogh I. Istvánnal jobbösszekötőben állt ki. Az Ujpest azonnal támadott. A 3. percben Balogh I. lövését Gáspár kapus fogta. Az Ujpest három eredménytelen sarokrúgást ért el egymás után. Az 5. percben Biró előrevágott labdáját Szusza les gyanús helyzetből a kapuba továbbította. 1:0. A 6. percben a DIMÁVAG támadott, de Fazekas három lépésről kapu mellé rúgta a labdát. A 12. percben Kalocsay dr. szabadrúgását a szél a kapufára vitte. Az Ujpest többet támadott, de csatárai puhák voltak. A 22. percben Kalocsay dr. lövését Gáspár kapus csak sarokra tudta ütni. A sarokrúgásból Bohus csaknem öngólt vétett. Szusza, majd Zörgő lövései kerülték el a diósgyőri kaput. A 28. percben Kalocsay dr. lövését a kapufa védte. A 29. percben a DIMÁVAG támadott és Fazekas lövését Aknavölgyi kapus sarokrúgás árán mentette. Az első félidő hátralévő részében is az Ujpest volt fölényben.
    A második félidőt Zörgő kapu mellé rúgott labdája nyitotta meg, majd a DIMÁVAG lendült támadásra. Az 5. percben Füzér 16 méterről egyenlített. 1:1. A 6. percben Zörgő ugrott ki a védők közül, de Kertész jobbfedezet az üres kapu előtt mentett. A 12. percben Felföldi szöktette Füzért, aki a jó helyzetben volt Penderi elé adta a labdát. 1:2. Az Ujpest erősen támadott, de a szélsők beadásairól a belső csatárok sorra lekéstek. Végre a 20. percben Ádám lefutása és beadása Szusza lábáról jutott a DIMÁVAG hálójába. 2:2. Az Ujpest támadott ezután, de nem tudta megszerezni a győztes gólt. Közben Felföldi szabadrúgását védte Aknavölgyi, majd a 33. percben Szusza foglalkoztatta Gáspár kapust. A játékvezető ellen a közönség többször tüntetett.