1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 20:51
    1941. szeptember 14. Kispest FC- Újpest FC 0:6 (0:4)
    Szent Imre herceg úti pálya, 4.000 néző V:Rónai
    Újpest: Aknavölgyi-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Balogh I.-Ádám,Vidor,Szusza,
    Zsengellér,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 0:1 Kalocsay dr. (11p.), 0:2 Vidor (14p.), 0:3 Kajdácsi (16p.-öngól), 0:4 Zsengellér (41p.), 0:5 Vidor (73p.), 0:6 Zsengellér (75p.).

A Kispest csapatában Víg és Szabó II. helyén tartalék játszott. Az Ujpest többet támadott és biztosan győzött. Az első támadásokat Kispest vezette, nem sokkal később azonban már az Ujpest vette át a játék irányítását. A 10. percben a Kispest kapuja előtti kavarodásból Kalocsay belőtte az Ujpest vezető gólját. 0:1. A 12. percben Vidor lövése felső kapulécről pattant vissza. A 14. percben Vidor a felső balsarokba védhetetlen gólt rúgott. 0:2. A 17. percben Ádám lövése jutott a hálóba. 0:3. A 32. percben Ádám újabb bombája felső kapufáról pattant vissza. A 38. percben a Kispestnek is gólhelyzete volt, Egresi közeli lövését a kapus szerencsével mentette. A 42. percben Ádám beadását Zsengellér a kifutó kapus mellett a hálóba fejelte. 0:4.
    Szünet után ellaposodott a játék. Az első tíz percben a Kispest támadott, de eredménytelenül. Később újból az Ujpest jutott fölénybe. A 26. percben Vidor lövését Vécsei a kapuba ejtette. 0:5. A 30. percben Balog átadásából Zsengellér rúgott gólt. 0:6. A mérkőzés az Ujpest támadásaival ért véget.