Budapesti Elektromos TE - Újpest FC 4 : 5 17:30

1941. augusztus 24. Elektromos- Újpest FC 4:5 (1:3)
    Latorca utca, 2.000 néző V:Kiss
    Újpest: Aknavölgyi-Kecskés,Balogh II.-Nagymarosi,Mészáros,Balogh I.-Ádám,Vidor,
    Szusza,Zsengellér,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 1:1 Nagymarosi (33p.-11-esből), 1:2 Szusza (39p.), 1:3 Kalocsay dr. (42p.),
    1:4 Kalocsay dr. (48p.), 2:5 Vidor (74p.).

A javuló Ujpest megérdemelten nyerte a mérkőzést. Az Elektromos TE támadásaival indult a játék. A 7. percben G.Tóth szerezte meg a vezető gólt. 1:0. Ezután váltakozó küzdelem alakult ki, majd az Ujpest jutott fölénybe. A 14. percben Szusza szép lövését védte az ETE kapusa. A 21. percben Pálinkás kézzel lökte fel Ádámot, a 11-est Nagymarosi értékesítette. 1:1. Az Ujpest fölénye továbbra is fennmaradt. A 39. percben Zsengellér ugratta ki Szuszát, aki nem tévesztette el a kaput. 1:2. A 42. percben Zsengellér labdájával Szusza ugrott ki, de a kifutó kapussal együtt elesett, mialatt a labdát Kalocsay dr. továbbította a hálóba. 1:3.
    A második félidő 3. percében Ádám beadása Szuszától Kalocsay dr.-hoz jutott, aki a kapuba rúgta a labdát. 1:4.
    A 12. percben Szusza lövését a kapufa védte. A 20. percben az ETE támadott: Szendrődi átadását G.Tóth befejelte. 2:4. A 28. percben az Ujpest támadott: Ádám lövése a lécről pattant Vidor elé, aki kapufára rúgta a labdát, mely onnan perdült a hálóba. 2:5. A 31. percben Szusza, majd Kalocsay lövését védte a kapufa. A 40. percben Mészáros kézzel érintette a labdát, a 11-esből Pázmándi szerzett gólt. 3:5. Az utolsó percekben az ETE támadott, és a 45. percben Szendrődi fejes gólja volt esemény. 4:5.

MTI,huszadikszazad.hu,Nemzeti Sport,Képes Sportlap.