Ferencvárosi FC - Budai 11 7 : 3

2024.04.08, 18:32
    Ferencváros—Budai „11” 7:3 (5:1)
    Javult Móré és a csatárok gólképessége a Ferencvárosban, de a Budai nem volt könnyű ellenfél Góllövő: Toldi, Toldi, Takács, Sárosi, Laky (öngól), Takács, Polgár, Hegyes, Toldi, Takács
    Üllői út, 4000 néző. Bíró: Bíró Sándor.
    Ferencváros: Háda — Korányi, Papp — Laki, Móré, Lázár — Táncos, Takács, Sárosi, Toldi, Kemény. Budai „11”: Fábián — Wéber, Fekete — Magda, Kárpáti II., Schuster — Rökk, Sztancsik, Polgár, Hegyes, Pozsonyi,
    A Ferencváros kezd enyhe széllel szemben s Toldi rögtön lő is, de mellé. Háda is hamar munkához jut, Korányi hazaadását fogja. Szép akció: Sárosi jól szöktet, Kemény beadása nem pontos, keresztben kimegy a kapu előtt, Fábián kiengedi. A Budai éri el az első kornert az 5. percben. Elég nehezen tisztázza a Fradi-védelem. A 8. perc pompás gólt hoz,
    Takács keresztlabdáját Kemény okosan adja előre, Toldi frissen ráfut s tíz méterről irgalmatlanul lő a léc alá. 1:0.
    Jó iramban folytatódik a játék Polgár 25 méteres bombáját Háda kiüti, majd Rökk térde hibáz közelről. A 10. percben Fekete kornerre ment Sárosi elől.
    Kemény rúg a szögletről, Fábián öklöz, de röviden s a hátrafelé futó Toldi feje fölött hátrahúzott labdája a gazdátlan kapu sarkába pottyan. 2:0.
    A ferencvárosi halfsor egyelőre gyengélkedik, egészen élénken támad a budai csatársor. Pozsonyinak remek helyzete van, a 6-osról fölé ágyúz. Azután Polgár ugrik ki (Korányi nagy lyukat rúgott) s Polgár bombája a kapufán csattan, de a bíró közben alaptalanul lesállást ítél. A tévedés miatt tiltakozik is Buda. A ferencvárosi csatársor ritkán támad, de akkor van magja a dolognak. A 20. percben
    Kemény kornert szerez, ő is rúgja, Sárosi fejel, Fábián kiüti és Takács behelyezi. 3:0.
    A Fradi langyosan dolgozik egy darabig, az iramot a Budai diktálja. Polgár 20 méterről bődületes lövést ereszt meg arasszal a léc fölé. A 27. percben taccsdobás után Sárosi szerzi
    meg a labdát, elhúz a halfja mellett és 20 méteres félmagas lövésén Fábián is csak ámulni tud. 4:0.
    Móré rossz passzai jelentik az eseményeket a következő percekben. Végre a 33. percben történik valami:
    Rökk bead, ártatlan labda, Laky ballábbal vissza akarja húzni, de rosszul találja és a meglepett Háda mellett beperdül a váratlan gól. 4:1.
    - „Javul" a hangulat.
    A 38. percben Kárpáti II. kézzel üti le a labdát, a lába a büntető területen belül van, a keze kívül, szabadrúgás, eredménytelen. A közönség zajong, Laky reklamálásért figyelmeztetést kap. A 43. percben megnyugszik a Fradi-tábor.
    Remek Kemény-roham a II. félidő első eseménye. Utána a második percben a kirugást Pozsonyi Hegyeshez továbbítja, ez Polgárt szökteti s
    a center lapos lövését Háda nem védheti. 5:2.
    Móré mintha összeszedte volna magát, frissebben támad a Ferencváros. Sárosi kiugrik, Fábián bravúrosan védi a sarokba tartó lövést. Táncos hibázza a kiütött labdát. Több hasonló hibája után végre csak hajszál hiányzik a szép Táncos-gólhoz.
    Jó az iram, a Budai is frissen támad, élén Polgárral. A Fradi-támadások formásak, Toldi ügyeskedik, Kemény ívelt labdája átszáll Fábián felett, csak a kapufa menti. A bíró nagy budai hendszet nem vesz észre, parázs tüntetést kap a B-középtől. Nincs gól, pedig már 20 perce játszanak, a Fradi-tábor hajrázni kezd. Még sincs iram. Csak Toldi szabadrúgása fenyegeti a Budai kaput. A 23. percben aztán gólt rúg a Budai:
    Korányi elbámészkodik, Hegyes kényelmesen kiugrik és a léc alá bombáz. 5:3.
    Kezd a meccs érdekes lenni. A Budai támad, a Ferencváros védekezik. A Budai halfsor toronymagasan áll a ferencvárosi felett. A Ferencváros sokszor kínosan szaladgál az ide-oda passzoló budaiak között. Csúnya a játék, sok a kézzel elkapott labda.
    Végre az utolsó negyedórában megint összeszedi magát a Ferencváros. Toldi lövésébe beleugrik Fekete, megsérül és ki is áll egy kis időre. A 32. percben végre rendesen száll a labda lábról-lábra a Budai kapu előtt,
    Toldi közelről a hálóba lő. 6:3.
    Még Móré is lő, kapufára körnél után, azután ostromol a Ferencváros. Toldi közelről Fábián kezébe helyezi Takács jó passzát, Táncos bombáját kitolja Fábián, majd a 38. percben remek, befejezett akció:
    Kemény előredobja Toldit, rohan, bomba, Fábián belenyúl ugyan, de a kiütött labdát Takács behelyezi, 7:3.
    Az utolsó percekben már nagy a sötétség, megbosszulja magát a késői kezdés.
    A fél 4-re kitűzött mérkőzést csak 4 után kezdték el.
    A Ferencváros nagyon hajrázik a végén. A közönség Móré nevét zúgja karban, a feljavult centerhalf rá is szolgál erre a szép elismerésre a rajtjához képest. Lázár is kapura lő, de az utolsó támadást a Budai vezeti, Rökk nagy helyzetben Hádának rúgja a labdát.