Tíz az emberrel játszva nagyobbi ellentállást tudott kifejteni a budai csapat
    Góllövő: Toldi, Polgár, Táncos, Takács II., Toldi, Vadász (öngól), Takács II.
    Ferencváros: Háda — Hunyadi, Korányi — Laky, Sárosi, Lázár — Táncos, Takács II., Turay, Toldi, Kohut.
    Budai „11”: Fábián — Vadász, Fekete — Magda, Kárpáti I., Schuster — Wéber, Sztancsik, Polgár, Czumpf, Tárnok.
    Wéber adja le az első lövést, kapu mellé csavar. A Ferencváros szögletrúgással válaszol. A zöld-fehérek mintha kissé könnyen vennék a mérkőzést, a budaiak is vezetnek támadásokat, amik elég veszélyesek. Lassan azonban ferencvárosi fölény alakul ki. A 8. percben Takács II. veszélyesen húz be az alapvonalról, de Fábián szépen elcsípi a labdát. Látszik a mozgásán, hogy jó formában van. A 10. percben Sárosi—Turay— Kohut—Lázár—Laky—Turay a labda eléggé hosszú útja. Turay kiteszi Takácsot, akinek lövését Fábián még ki tudja ütni, de
    a földön fekve már tehetetlen Toldi lövésével szemben. 1:0.
    A Ferencváros balszárnya szögletet csinál, majd a 14. percben megtörténik
    az egyenlítés.
    Váratlan támadást indít a Táncostól elszedett labdával a fekete-fehérek balszárnya. Átvágják a labdát Wéberhez, aki lefut, élesen bead és a fedezetlenül hagyott Polgár kapásból lövi a labdát a hálóba. Háda nem várta a lövést, igaz, hogy közelből esett. 1:1.
    Most a Fradi sorozatosan támad. Táncos beadásai azonban rendre emberbe mennek. Sárosin nem látszik, hogy nincs rendben. Egyik húzása remekebb, mint a másik. Nyíltszíni tapsot is kap egy pompás akciójáért. A 22.percben háromszor vándorol ide-oda a ferencvárosi belső hármas lábán a labda és hiába tömörül a budai védelem.
    Toldi átemelt labdája a behúzódó Táncoshoz száll, aki kapásból küldi azt a hálóba. 2:1. Turay, majd Sárosi bombája ad munkát Fábiánnak. A budaiak igyekeznek, de semmi sem megy nekik. Mindenütt Sárosi van! Toldit Kohut jól ugratja ki, de Vadász és Magda ollóba veszi.
    A szerelés nagyon 11-es szagú, de a bíró továbbot int. Ujabb ferencvárosi szögletrúgás után Sárosi dolgoz ki magának jó labdát és remek lövést küld sarokra, amit Fábiána levegőben úszva fog ki. Nem tudni, mi volt szebb, a lövés vagy a védés. A 34. percben újra Sárosi indít el akciót. A labda Lakyn át Turayhoz száll, aki
    fejjel kiteszi Takács II. elé, aki éppen hogy eléri és lövése már védhetetlen. 3:1.
    Magda vét kornert, ami után Táncos bombát küld kapu fölé. A Budai „11” mindig erőtlenebbül támad. Takács II. közeli lövését Fábián pompásan fogja. A 40. percben Kárpáti I. lesántul, Polgár megy hátra középfedezetnek. Korányi átcsúszik a jobboldalra és a taccsvonal mentén ad előre hosszú labdát Takácsnak, ez Táncosnak, aki bead és Toldi kapásból lövi a labdát a jobboldali kapuléc tövének és
    innen beperdül a labda a 41. percben a hálóba. 4:1.
    Tárnok lő most kapu fölé, majd Turay és vége a félidőnek.
    Nagy igyekezettel indul a Budai „11” a II. félidőbe. Kárpáti I. a jobbszélen kezd, de 10 percnyi próbálgatás után végleg kiáll. Táncos ívelt labdáját Fábián hátrálás közben üti ki, Fekete felszabadít. A Ferencváros hamarosan újra magához ragadja a kezdeményezést és a budaiak csak gyéren vezetnek támadást csonka csatársorukkal. A 7. percben Korányi könnyelmű, Czumpf veszélyes lövését Háda vetődve fogja. Kohut éles lövése a külső kapufa tövéről pattan ki a pályáról. A 12. percben Hunyadi előreadott labdáját Sárosi Toldihoz küldi, ez Turayhoz passzol, aki okosan tálalja a labdát Takács elé. Takács a jobb sarokra irányítja lövését, a labda azonban aligha menne be, amikor
    a befutó Vadász lábáról pontosan a túlsó sarokba pattan. öngól! 5:1.
    Turaynak van most egy veszélyes fejese, de Fábián rugalmassága nagyszerű. Most Takács II. ugrik el és Schuszter már csak gánccsal tudja megakasztani. Világos
    11-es.
    Hosszú tanakodás után Táncos, a csapat leggyengébbje fut neki a labdának és gyengén irányítja jobbsarokra úgy, hogy Fábián védheti. Táncos már hiába fut rá, csak szabadrúgás lesz belőle a Budai javára. Most két szögletrúgást ér még el a Fradi, majd a 23. percben Toldi húz vissza a kornervonalról egy elveszettnek látszó labdát, amit Kohut élesen bead és Takács II. közelről belő.
    A budaiak lesállást vitatnak, de a bíró gólt ítél. 6:1.
    Most már végig a Ferencváros támad és a budaiak csak védekeznek. Különösen a két hátvéd végez óriási munkát, de Fábián is résen van. Közben csak úgy pattognak a ferencvárosi lövések, sorozatosan is. Teljesen beszorul a Budai „11”, de már nem változik az eredmény.