Góllövő: Oláh (öngól), Toldy, Lyka, Táncos (11-esből) Takács II.
    Üllői út, 5000 néző. Bíró: Szél.
    Ferencváros: Angyal — Takács I., Korányi — Fuhrmann, Lyka, Óbecsei — Táncos, Takács II., Turay, Toldi, Kohut.
    Budai „11”: Lantos — Oláh, Lőwy Kárpáti II., Sáros, Hauser — Schmidt, Sztancsik, Czumpft, Wéber, Schuszter.
    A Budai „11” kezd, de mindjárt a Ferencváros veszi át a játék irányítását. Kohut fut le, centerét Turay nagy erővel lövi kapura, de a labda a közbeugró Oláhról visszapattan. Előbb Kohut, majd Táncos vezet veszélyes támadást, de Lőwy, majd Lantos kritikus helyzetben ment. A budaiak támadási kísérleteinél feltűnik — különösen kezdetben — Korányi bizonytalansága. Az ő hibájából Sztancsik, majd Schuszter lövéshez is jut, de mindkettő mellé lő. Lassanként azonban mindjobban kidomborodik a szép kombinációkkal felnyomuló Ferencváros fölénye és támadásai mind veszélyesebbekké válnak. A 18. percben állítja meg a játékot a bíró Vass miniszter emlékére. A kegyeletnek szentelt perc után viharos „Tempó Fradi!” buzdítással indul meg a játék és a ferencvárosi rohamnak mindjárt sikere is van. Takács II. a 19. percben jobbra kitör, centerét
    Oláh fejjel játsza haza. Toldi is ráfut a labdára, ő is fejelni akar, de már nem éri el, ellenben annyira megzavarja Lantost, hogy a labda mellette a jobb sarokba perdül. Öngól! 1:0
    Újabb zöldfehér rohamok következnek és ezeknek a 22. percben ismét megvan az eredménye.
    Kohut Kárpáti II. hibájából lefut, átmegy a bekkeken is, a kornervonalról élesen centerez és a befutó Toldi nagy nyugalommal a bal sarokba vágja a labdát. 2:0.
    A 25. percben Táncos ideális centerét Turay rég látott csodás lövéssel vágja kapásból a kapura, de a léc alatt besurranni akaró labdát Lantos bravúrosan kornerra üti fel. Ez és a következő percben újabb ferencvárosi korner eredménytelen. A 28. percben Turay támad és amint a tizenhatoson belül viszi a labdát, Oláh alapos remplivel oldalról fellöki, amit a bíró faultnak minősít és tizenegyest ítél. Kohut áll a labdához, hatalmas, de nem eléggé helyezett bombáját azonban Lantos kiüti és a labdára startoló Takács II-t pedig elnyomják.. Óbecsei rúgást kap az oldalára, kiáll pár percre és mikor visszajön, helyet cserél Toldival. A 34. percben Szél bíró egy tévesnek látszó és a Ferencvárost sújtó ítéletét megpfujolja a közönség, mire Oláh kvalifikálhatatlanul sportszerűtlen mozdulatot tesz a közönség felé, amelyet azonban sem a bíró, sem a határbírák nem vesznek észre.
    A 41. percben Kohut lefut, centerét Takács II. élesen a felső lécnek fejeli, midőn azonban a visszapattanó labdát újra fejelni akarja, hendszet vét.
    Szünet után
    a Ferencvárosban Óbecsei és Toldi visszacseréli posztját. A budaiak a félidő folyamán többször átcserélik az összeállítást. Végeredményben Sáros lesz a center, Kárpáti II. a centerhalf, Wéber jobbhalf és Czumpft balösszekötő. Mindjárt az első percben Takács I. hendszet vét a tizenhatoson kívül és Sáros szabadrúgása kornert eredményez. A Ferencváros ezután folytatja támadássorozatát és fölénye mind jobban kidomborodik. A 4. percben Lantos a kiszökő Táncos elé a tizenhatoson túl fut ki és idegességében saját bekkjébe, Löwybe vágja a labdát, de végül szerencsével ment. A 8. percben Lyka megunva a csatársor akcióinak eredménytelenségét, egy kedvező pillanatban maga lő és a
    25 méterről remekül a jobb sarokra csavart labdája pontosan a léc mögött hálót ér. 3:0.
    A 10. percben Wéber megsérül és pár percre kiáll.
    A budaiak most már teljesen a védelembe szorulnak és elől csak két-három embert hagyva, elszántan védekeznek. A tömörült védelemmel aztán nagyon nehezen boldogul a zöld-fehér csatársor, mert a döntő pillanatban mindig közbelépnek a kemény budai bekkek és a segítségükre siető halfok. A kornerekkel tarkított ferencvárosi ostrom csak a harmincadik percben hoz újabb eredményt, amikor is Turaynak a tizenhatosról küldött hatalmas bombáját Lantos csak kiütni tudja, Takács II. ráfut a labdára, el is pöccenti a kapus elől és amikor kapura akarja lőni
    Oláh kézzel tartja föl a labdát. Tizenegyes! Ezúttal Táncos áll
    a labdához és védhetetlenül be is vágja a bal sarokba. 4:0.
    A 33. percben Kohut nehéz szögből lőtt remek bombáját Lantos szenzációsan üti fel kornerre. A 37. percben Hauser hibájából Táncos kiugrik, Takács II. elé centerez,
    akinek csavart labdája a kifutó Lantos mellett a jobb lécről a hálóba pattan. 5:0.
    A szórványos budai támadási kísérleteket most már biztosan szereli a zöld-fehér védelem és két további eredménytelen ferencvárosi korner után vége is a meccsnek.