2022.09.15, 20:31 (szerk.: 2022.09.16, 18:56)
    Ferencváros—Bocskai 3:0 (2:0)

Ferencváros: Amsel — Takács, Hungler II. — Fuhmann, Bukovi, Obitz — Rázsó, Takács II, Frőhlich, Szedlacsek, Kohut — Bocskay, Farkas — Molnár, Bajk — Keviczky, Sipos, Szolárszky, — Markos, Molnár II., Wampetich Schreiber, Mertin

Bíró: Klug Frigyes

A küzdelmet a Bocskay nagy lendülettel megindított támadásai vezetik be. Szinte azt lehetne mondani, hogy a Bocskay az első 15 percében fölényben van és a Ferencvárosnak ugyancsak igyekeznie kellett, hogy ebben az időben kellemetlen meglepetés ne érje. A 18-ik percben Vampetich éles lövését Amsel alig bírja kornerre kitolni. Eredmény azonban sem ebből a kornerből, sem a 22-ik percben Markos lapos, éles lövéséből nem adódik. A félidő közepe táján a Bocskay nagy lendülete kezd kissé alábbhagyni és a Ferencváros támadásai mind gyakoriabbak lesznek.. Az egyik ilyen támadást Rajk faulttal akasztja meg.
    A megítélt szabadrúgást Szedlacsek rúgja. Az üresen hagyott Obitz kapja a labdát, ki azt Frőhlich fejére passzolja, honnan az végül is rendeltetési helyére a hálóba jut (1:0).
    A Ferencváros gépszerű pontossággal működő csapata még csak ez után kezd lendületbe jönni és ismét csak a hátvédek hibájából jut a második gólhoz. Most Molnár követ el durva hibát.
    A szemfüles Rázsó a labdával megugrik és még mielőtt a meglepett Farkas magához térhetne, máris újból a hálóban van a labda (2:0).
    Alig kezdődik meg a második félidő, már a harmadik gólját rúgja a Ferencváros.
    A szélen lerohanó Rázsótól lövést vár Farkas, ám a Ferencváros jobbszélsője jobbnak látja a centerezést. Éles, lapos beadását Szedlacsek csípi el, ki azt ugyanolyan laposan a kapu bal sarkába helyezi (3:0).