Békéscsabai Előre FC - Ecker-Stadler FC 1 : 2 14:30

2016.11.18, 16:20 (szerk.: 2021.07.17, 23:36)
    Békéscsabai Előre FC - Ecker-Stadler FC 1-2 (1-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6000 néző
    V.: Tóth V. (Kiss B., Hajdó)
    Békéscsaba: Baji 5 — Raducu 6 — Czipó 4, Varga 4, Kovács T. 5 — Belvon 6, Major 5, Stoica 6, Kasik 5 — Szabados 5, Kulcsár 6. Edző: Bozai Gyula
    Stadler FC: Nagy G. 5 — Károly 5 — Schultz 5—2=3, Resko 6, Demkovics 5 — Kovács Zs. 6, Molnár 5, Jeremejev 6, Jaszinszkij 5, Farkas 6 — Hetesi 6. Edző: Sándor István
    Csere: Kovács Zs. helyett Mikóczi (5) az 51., Major h. Nagy L. (5) az 56., Jaszinszkij h. Murai (-) a 65., Kasik h. Balog Zs. (-) a 82., Farkas h. Vacsilja (-) a 89. percben.
    Gólszerző: Kulcsára 4., Murai a 68., Hetesi a 83. percben.
    Sárga lap: Belvon (szövegelésért) a 20., Schultz (rátartott Kovács T. lábára) a 37., Nagy L. (Mikóczi felvágásáért) a 76., Jeremejev (Belvont hátulról felrúgta) a 78. percben.
    Kiállítva: Schultz a 92. percben.
    Szögletarány: 7:3 (3:1)

Furcsának tűnt a csabai stadion tízezres lelátója, ugyanis a négy szektor közül a két legjobbat, azaz a két középsőt lezárták. Oka: az őszi szezon zárómeccsén, a Debrecen elleni találkozón a nézők számtalan petárdát és füstbombát dobáltak be a pályára. A háromszázezer forintos pénzbüntetés helyett az MLSZ a szektorlezárás mellett döntött.

4. perc: Belvon a jobb oldalon futtatta Szabadost, aki a 16-os vonaláról, az alapvonal közeléből remekül emelt be, s az ötösön egyedül felugró Kulcsár a léc alá fejelte a labdát, 1-0.
    68. perc: Mikóczi vezette fel a labdát, majd kitette oldalra Murainak. Az alig néhány perccel korábban beállt akasztói játékos élete első NB I-es gólját 12 méterről, a jobb összekötő helyéről lőtte laposan a jobb alsó sarokba, 1-1.
    83. perc: Reskó még a saját térfeléről indította Hetesit, akit Varga lesre akart állítani, ám ez nem sikerült neki. A vendégek egyedüli éke megiramodott, a 16-os vonaláig kifutó Baji lábbal próbált tisztázni, ám szerencsétlenségére úgy pattant a labda, hogy ismét Hetesi elé került, aki 13 méterről az üres kapuba gurított, 1-2.
    92. perc: Schultz sípszó előtt elrúgta a labdát, amiért megkapta második sárga lapját, így természetesen a pirosat is.kép
    Belvon Attila próbál elhúzni védője mellett. (Fotó: Such Tamás)

A mérkőzés előtt mindkét csapat játékosain látszott a feszültség, ami nemcsak a tét miatt ütközött ki. Talán a hosszú téli szünet utáni drukk, a felfokozott adrenalinszint ütközött ki a játékosokon.
    Aztán a Békéscsaba repülőrajtot vett. Az első percek néhány szép támadása közül az egyik rögtön gólt érő volt. Ám utána mintha megijedt volna a hazai gárda attól, hogy vezet, ezért visszaállt, és átadta az amúgy is létszámban megerősített akasztói középpályásoknak a terepet. A csabaiak kontrázgattak, a vendégek szövögették az akciókat, és némi mezőnyfölényt harcoltak ki az utóbbiak. Ha pedig feljutottak a csabai kapu elé, időnként zavarba hozták a hazaiak jobb oldali védelmét.
    A félidő második felében ébredtek a csabaiak, s ettől kezdve kiegyensúlyozottabb lett a meccs, de a támadásokat mindkét oldalon nem tudták eredményesen befejezni.
    A fordulás után nem tudott egyik csapat sem a másik fölé kerekedni. Folyamatosan és felváltva gördültek a támadások, némileg keményebb lett a játék. Az iram azonban nem változott, a jó közepest súrolta.
    A hazaiaknál az újonc Stoica volt a karmester, szeme volt minden labdájának, remekül hozta helyzetbe a csabai támadókat, akik viszont körbetüzelték Nagy Gábor kapuját. Persze e téren a túlsó oldaliak sem mehettek panaszra, hiába jutottak be időnként a 16-oson belülre, az egyszem Hetesi egy-egy zavarkeltő megmozdulásától eltekintve ártalmatlannak bizonyultak. Egészen a 68. percig, amikor az akasztóiak csereembere meglepte Bajit.
    Az egyenlítő gól után sem változott a játék. Mindkét csapat tett még jócskán kísérletet arra, hogy megszerezze a győzelmet. Ez a vendégeknek jobban sikerült, akik egy kurta-furcsa góllal megszerezték a három pontot.
    A döntetlen igazságosabb lett volna.

Edzői nyilatkozatok
    Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője:
    — Sajnálom a szurkolókat és a csapatot. Abban reménykedem, hogy lesz ez még jobb. Ennyi helyzetet büntetlenül nem lehet kihagyni.
    — Az ellenfélnek is adódtak lehetőségei...
    — Már berekedtem, annyit kiabáltam, hogy menjünk előre. Ám érthetetlen módon visszaállt a csapat, pedig jól kezdtünk, lélektani előnyben voltunk. A sors iróniája: amikor rosszul játszottunk, akkor vezettünk, amikor pedig elkezdtünk futballozni, akkor kaptunk ki.
    — A védelem bizony nem állt feladata magaslatán, ami már az előkészületi mérkőzéséken is kitűnt.
    — Egyértelmű, ahhoz amit mi játszani akarunk, nem illeszkedik Raducu túlbiztosított játéka. Tudom, Czipó is óriási hibát vétett a gólnál, mégis ő volt a csapat legjobbja.
    — Volt olyan periódus, amikor a vezetésnél cserélt volna?
    — Igen. Majort már az első félidőben le kellett volna cserélnem, hiszen nem azt játszotta, amit kellett volna. Amikor intettem neki, hogy csere lesz, már rásérült. Egyébként pedig megfelelő cserék nem állnak rendelkezésemre.
    — Kiheverhető ez a vereség?
    — Nagyon remélem.
    Sándor István, a Stadler FC edzője:
    — Tudtam, hogy nagyon nehéz lesz. Az első félidőben mi voltunk jobbak, fordulás után azonban a Csabának volt több lehetősége. Örülök a győzelemnek, de mindent egybevetve a döntetlen igazságosabb lett volna!
    — Miután vezetett a Békéscsaba, hitt a győzelemben?
    — Igen. Lehet, hogy túlságosan is magabiztos a véleményem, de mondtam a játékosoknak a szünetben, ha így játszanak továbbra is, akkor megfordítható az eredmény.
    — Az egyesület vezetői körében is tükröződött az optimizmus...
    — Mindannyian bíztunk abban, hogy az elvégzett munka meghozza gyümölcsét. A tavalyihoz képest egységesebb a csapat, az is igaz, hogy nálunk nincsenek klasszis játékosok, hiszen többen is a megyei I. osztályból és az NB III-ból kerültek hozzánk.

14. Békéscsaba 18 4 3 11 20-36 15