Haladás VFC - Békéscsabai Előre FC 2 : 0 19:00

2016.11.17, 16:31 (szerk.: 2021.03.14, 00:03)
    A második félidőben felőrölték az Előrét
    Haladás VFC - Békéscsabai Előre FC 2-0 (0-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Szombathely, 7000 néző
    V.: Kiss G. (Molnár, Horváth)
    Haladás VFC: Király G. 0 — Balassa 5, Tóth M. 5, Zugor 5 — Bonchis 5, Szekér 6, Kovács S. 7, Varsányi 4, Usvat 6 — Fehér 4, Király E. 6. Edző: Mihalecz István
    Békéscsaba: Baji 5 — Nagy L. 0, Raducu 6, Czipó 5, Kovács T. 4 — Belvon 5, Major 5, Stoica 5, Balog Z. 5 — Balog Zs. 4, Todorovics 4. Edző: Bozai Gyula
    Csere: Nagy L. helyett Medgyesi (5) a 35., Balog Z. h. Sándor (5) a szünetben, Belvon h. Kasik (-) a 61., Varsányi h. Baumgartner A. (-) a 66., Balassa h. Koller (-) a 81., Usvat h. Tóth P. (-) a 84. percben.
    Gólszerző: Kovács S. az 51., Király E. a 76. percben.
    Sárga lap: Raducu a 18., Balassa a 42., Belvon a 43., Bonchis az 56. percben.

A találkozó előtt a hazaiak csapatkapitányát, Kovács Sándort köszöntötték, aki ezúttal ötvenedszer játszott első osztályú mérkőzést.
    4. perc: Kovács S. szögletét Balassa a belső lécre fejelte, s onnét a labda kifelé száguldott.
    23. perc: Kovács S. beadását Varsányi öt méterről óriási helyzetben fölé durrantotta.
    51. perc: Jobb oldali hazai támadás végén Kovács S. beverekedte magát a 16-oson belülre, majd amolyan Csikar-szögből a rövid sarokba gurította a labdát az apró termetű irányító, 1-0.
    76. perc: Bonchis előreívelt labdáját Király E. a kapunak háttal állva, fejjel a bal alsó sarokba csúsztatta, 2-0.

A hazaiak a meccs fontosságára való tekintettel óriási akarással vetették magukat a küzdelembe. A negyedik percben az első komoly akciójuknál a kapufa mentett, ez kissé kapkodóvá tette játékukat, de tovább rohamoztak. A békéscsabaiak elsősorban a védekezésre összpontosítottak, és gyors megugrásokkal kísérleteztek, de igazi gólhelyzetük ebben az időszakban nem akadt. A Haladás továbbra is többet kezdeményezett, de szünetig képtelen volt bevenni a jól védő Baji kapuját.
    Szünet után aránylag hamar vezetést szereztek a szombathelyiek, és a gól után némileg kitámadott a Békéscsaba. Látszott, hogy a Viharsarok együttese nem akar pont nélkül távozni a Rohonczi útról, de a zöld-fehérek mozgósították tartalék energiájukat, s a második félidő további részében is óriási iramot diktáltak.
    A nehezen megszületett gól ellenére a hazaiak győzelme magabiztosnak mondható, és nagyobb arányú is lehetett volna.

Edzői nyilatkozatok
    Mihalecz István, a Haladás VFC edzője:
    — A csapat akarása példás volt, végigrohantuk a kilencven percet, s akadt helyzetünk is bőven.
    Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője:
    — A Haladás „vért ivott”, vagy legalábbis úgy tűnt, hiszen óriási akarással darálta végig a kilencven percet. Ezen a napon a Haladás bármelyik első osztályú csapatot legyőzte volna ilyen játékkal. Bőven akadt helyzetük a szombathelyieknek, mi tartalékosak voltunk, és kényszerű cserékre is sor került, így nem tudtunk kellő ellenfelei lenni a vasi együttesnek.
    — Mi volt a cserék oka?
    — Nagy László már a harmincadik percben kivált a játékból, amikor Raducuval összefutott és a sípcsontján megsérült. Balog Zoltán a félidőben jelezte, hogy nincsen rendben, addig viszont remekül semlegesítette Kovács Sándort. A szombathelyiek játékosa csak utána vált a mérkőzés egyik legjobbjává, ami érthető, hiszen a sérülés miatt sok edzést kihagyó Sándor Mátyás még nem tudta igazán megfogni. A harmadik kényszerű cserénk Belvon Attila volt, aki egy—null után hátul a combján meghúzódott.
    — Esély sem volt a győzelemre?
    — Dehogynem. Sokáig nagyon jól tartotta magát a csapat, még ha zömében védekezésre is kényszerültünk, ám az első nagy lehetőség Kovács Tibor előtt adódott. Ha akkor nem szökteti magát túl hosszan, hanem betalál, akár másképp is alakulhattak volna a dolgok.
    — Mennyire hiányzott a kisárgult Kulcsár és Szabados?
    — Nagyon, hiszen nem volt aki megtartsa a labdákat elől.
    — Ki lehet heverni a mérkőzés fáradalmait a hét végéig?
    — Magától a mérkőzéstől nem fáradt el a csapat. Inkább a sok utazás fárasztó, ugyanis este fél tízkor indultunk és hat-hét órás az út hazafelé. Csütörtökön pedig edzést kell tartani, mert a hét végén újabb forduló következik. Talán az lehet a vigaszunk, hogy a ZTE is ugyanebben a cipőben jár, hiszen ők most kétszer játszanak idegenben. Ellenük feltétlenül nyernünk kell!
    (Bodor Ferenc)

8. Haladás 22 7 6 9 27-25 27
    ...
    14. Békéscsaba 22 6 3 13 24-41 21

Békés Megyei Hírlap, 1997. március 27.
    Kovács S. a földön a gólja után. (Fotó: Kaczmarski Z.)képA két gólszerző egy képen: balról Kovács, jobbról Király E.

Vas Népe, 1997. március 27. és 28. (Arcanum DT)