Vasas Danubius Hotels - Békéscsabai Előre FC 1 : 0 19:00

2016.11.15, 09:59 (szerk.: 2021.03.13, 22:43)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Fáy utca, 3500 néző
    V.: Arany (Molnár L., Balajti)
    Vasas: Sáfár 6 — Geress 6, Juhár 6, Mónos 5, Aranyos 5 — Szilveszter 5, Galaschek 6, Simon 6, Maczó 6 — Fischer 7, Hamar 5. Edző: Gellei Imre
    Békéscsaba: Baji 7 — Raducu 7 — Medgyesi 5, Balog Z. 5, Kovács 6 — Major 5, Stoica 6, Todorovics 6, Kasik 6 — Janics 4, Kulcsár 6. Edző: Bozai Gyula
    Csere: Janics helyett Kiss (-) a 76., Simon h. Herczeg (-) a 79., Hamar h. Pál (-) a 87. percben.
    Gólszerző: Galaschek a 62. percben.
    Sárga lap: Raducu (Simon fel vágásáért), a 18., Fischer (reklamálásért) a 29., Medgyesi és Hamar (kakaskodásért) mindketten a 36., Maczó (lerántotta Kovácsot) a 40., Galaschek (felrúgta az előretörő Raducut) a 85., Balog Z. (felvágta Fischert) a 88. percben.
    Szögletarány: 5:2 (2:2).

62. perc: Egy kapu előtti kavarodás után a védők sehogyan sem tudtak felszabadítani, pedig többször is megtehették volna, s a röviden kigurított labdát a szemfüles Galaschek 12 méterről okosan gurította a tehetetlen Baji mellett a bal alsó sarokba, 1-0.

A mérkőzés esélyese a tabellán elfoglalt helyezések alapján egyértelműen a Vasas volt. Ha ehhez még hozzávesszük azt, hogy a vendégek ráadásképpen több sebtől véreztek, egyrészt a sok sérült, másrészt a hét közi hercehurca miatt, akkor nem volt mese.
    A mérkőzés előtti nyilatkozatokból talán nem ez tűnik ki, de erre is megvolt a magyarázat: a mai NB I-ben nagyon gyakran borul fel a papírforma, s szinte minden mérkőzésben benne van a meglepetés. A fővárosiak természetesen elhárították az efféle latolgatásokat, szinte mindenki papírforma-győzelmet tippelt, kivétel talán az örök mértéktartó Gellei Imre, akin látszott, hogy tart egy kicsit a találkozótól: „A vidéki csapatok ellen mindig meg kell szenvednünk.”
    Már az első percben ráijesztett csapattársaira Kulcsár, hiszen jóformán az első labdaérintése után megsérült, és lenn maradt a földön (mintegy kétperces ápolás után visszatért). Az első percekre nem az volt a jellemző, hogy a Vasas nekiesett volna esélytelenebb ellenfelének, sőt, Stoica és Todorovics lévén inkább a vendégek veszélyeztették Sáfár kapuját. Ezt követően megérezte a piros-kék gárda, hogy ennyi kevés, áttolódott a játék a vendégek térfelére. Adódtak is kisebb-nagyobb lehetőségek az angyalföldiek előtt — elsősorban Fischer, Galaschek, Simon voltak a mozgatórúgók —, az egyik ilyen végén Baji nagy bravúrja kellett a mentéshez.
    Az elmondottak ellenére a nagyobb lehetőségeket a veszélyes csabai kontrák hordozták magukban, egy-egy szép támadás végén Janics, Kasik és Stoica lőhetett volna gólt, kétszer Sáfár hárított, a harmadik alkalommal pedig Juhár mentett a gólvonalról. A Vasas láthatóan megpróbált mindent megtenni a gólért, de a tanári módon játszó Raducu vezérletével ez az első játékrészben nem sikerült, ne feledkezzünk meg az emberfogókról sem (Balog Zoltán, Medgyesi), akik szintén többé-kevésbé sikerrel vették az akadályt Hamarral és Fischerrel szemben.
    Ami az iramot illeti, arra sem lehetett panasz, helyzet is akadt itt is, ott is, úgyhogy annak ellenére, hogy gól nem esett az első játékrészben, nem unatkozott a néző.
    Kérdés volt, hogy a Vasas tud-e változtatni, hiszen az első félidőben inkább Fischer fejjátékára és a távoli lövésekre apelláltak, nem túl sok sikerrel. Nos, nem sokat változott a játékuk, daráltak, de kevés elképzelés volt a játékukban, egészen a 60. percig, amikor is Fischer két ziccere megadta az alaphangot; mindkétszer Bajinak volt köszönhető, hogy nem lett gól a vége.A következő esélyt már nem puskázták el az angyalföldiek, igaz ehhez a gólhoz alaposan kellett a vendégvédelem asszisztálása is. Egyre jobban észrevehető volt, hogy egyes csabai játékosok fáradnak, ami abban mutatkozott leginkább, hogy védekezésben Balog rendre lemaradt a nagyon feljavuló Fischerről, s a vendégtámadások sem voltak olyan tetszetősek, mint korábban. Bozai edző nem adta fel, és az utolsó 15 percre a tartalékban gólerős Kisst küldte a pályára, az elszürkülő Janics helyett. Talán ennek is köszönhetően mezőnyfölényben játszott a Csaba, a helyzeteket nézve azonban egyenlően álltak a gárdák: a vendégek részéről Kulcsár, Todorovics sarkalása után, nagy helyzetben lőtt, amelyet Mónos a gólvonalról vágott ki, a másik oldalon Szilveszter egy méterről(!) hibázott. S hogy az utolsó percig sem adta fel az egyenlítés lehetőségét a vendéggárda, azt bizonyítja, hogy Kiss a 90. percben is nagy gólhelyzetbe került.
    Ä Vasas elmondhatja, hogy bekasszírozta a három pontot esélytelenebb ellenfelével szemben, de aki látta ezt a mérkőzést, az tudja: a játék alapján korántsem volt olyan könnyű meccs, sőt megkockáztatjuk: a döntetlen jobban megfelelt volna a látottaknak, hiszen a jól küzdő, főleg az első félidőben, helyenként tetszetősen is támadó viharsarkiak az ellenfelükhöz hasonló számú helyzetet puskáztak el.
    (Szegedi Zsolt)

Edzői nyilatkozatok
    Gellei Imre, a Vasas edzője:
    — A Békéscsaba, el kell ismerni, nagyon önfeláldozóan játszott, igazából nem kímélték játékosai magukat és minket sem, ezért sokat állt a játék. Úgy érzem, a vezetésünk után kezdtek a játékkal törődni, ekkor vált kiegyenlítetté a mérkőzés. Sok sikert a Békéscsabának a továbbiakban. Az én csapatomból Geress, Mónos és Galaschek játéka tetszett, a Békéscsabából Baji kitűnőt nyújtott, de tetszett Raducu, Major és Kulcsár játéka is.
    Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője:
    — Ha mi rúgjuk előbb a gólt, akkor ezt a találkozót mi nyerjük meg. Sajnos kétszer is a gólvonalról rúgták ki a piros-kékek a labdát, pedig már benn láttuk. Egy dolognak azonban örülök: nagy akarással küzdött a csapat, ment előre. Még az utolsó pillanatban is igyekeztek mindent elkövetni a pont érdekében. Ám ezen a napon a Vasasnak volt szerencséje, mellénk pedig nem pártolt Fortuna.
    — Melyik játékrészben tetszett jobban a csapat?
    — Az elsőben talán dinamikusabban játszottunk. Sajnos a bekapott gól öt percre megfogott minket, de utána újra mi irányítottuk a játékot.