Békéscsabai Előre FC - Debreceni VSC-Epona 2 : 2 14:30

2017.01.03, 11:56 (szerk.: 2021.09.10, 00:08)
    Békéscsabai Előre FC - Debreceni VSC-Epona 2-2 (1-1)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4500 néző
    V.: Bede (Szabó Zs., Nagy I.)
    Békéscsaba: Babócsy 7 — Mracskó 5, Csató S. 7, Zahorán 5, Kovács 6 — Major 4, Puskás 5, Vlaicu 7, Kasik 5 — Szarvas 6, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József
    Debrecen: Horváth B. 6 — Vadicska 5, Gojan 6, Sándor Cs. 5, Pető 5 — Dombi 6, Sándor T. 7, Madar 6, Bagoly 6 — Plókai M. 7, Ilea 4. Edző: Garamvölgyi Lajos
    Csere: Kasik helyett Fodor (5) a szünetben, Puskás h. Filipovics (-) a 72., Szarvas h. Sándor M. (-) a 77., Sándor Cs. h. Csató J. (-) a 90. percben.
    Gólszerző: Bagoly a 41., Szarvas (11-esből) a 43., Vlaicu a 74., Plókai M. a 82. percben.
    Sárga lap: Gojan (Kulcsár felvágásáért) az 5., Csató S. (Madar buktatásáért) a 10., Zahorán (a kitörő Dombit hátulról elkaszálta) a 85., Filipovics (reklamálásért) a 90. percben.
    Szögletarány: 3:4 (2:2)

12. perc: Plókai jobbra kiszorított helyzetben, keresztben ellőtt a kapu előtt.
    19. perc: Sándor T. bal oldali beadása után Bagoly öt méterről félfordulattal lőtt a kapura, Babócsy óriási reflexszel kiütötte a labdát, majd a visszavágódó játékszert a védők szögletre tolták.
    24 perc: Egy bal oldali Szarvas-féle szöglet végén a debreceniek röviden szabadítottak fel, Kovács szemben a kapuval 23 méterről nagy erővel meglőtte a labdát, ami a felső kapufáról pattant vissza az ötösre. A debreceni védők ismét röviden szabadítottak fel, ám Szarvas az ismétlésből, két védőtől szorongatva a jobb kapufa mellé lőtt.
    25. perc: Madar lövése a szétnyíló csabai védelem között suhant el, végül egy lábról szögletre vágódott a labda.
    30. perc: A csabaiak kigurigázták a vendégek védelmét, amelynek végén Kovács gurított Vlaicu elé. A csabaiak román légiósa a 16-osról nagy erővel meglőtte a labdát, Horváth azonban remek reflexszel kiöklözte azt. Kulcsár ismétlése az ötösről fölé szállt.
    40. perc: Plókai térült-fordult a csabai kapu előterében, majd 20 méterről váratlanul megcélozta a kaput, Babócsy azonban ezúttal is a helyén volt.
    41. perc: Major a félpályánál elvesztette a labdát, Bagoly rácsapott, végigviharzott a csabai térfélen, kicselezte a védőket, majd balra elhúzta a labdát a kivetődő Babócsy mellett, végül 10 méterről úgy talált a kapuba laposan, hogy a menteni akaró Zahorán mellett gurult a hálóba a labda, 0-1.
    43. perc: Szarvas cselezte be magát a 16-oson belülre, ahol Pető elhúzta a lábát - 11-es. A büntetőt a sértett laposan, nagy erővel a bal alsó sarokba vágta, az ellenkező irányba vetődő Horváth mellett, 1-1.

48. perc: Mracskó jobb oldali beadását Szarvas a jobbösszekötő helyéről lőtte meg, Horváthról azonban visszajött a labda.
    51. perc: Sándor T. ügyesen emelt Ilea elé, aki a balösszekötő helyéről a kivetődő Babócsyba lőtt.
    54. perc: Plókai a 11-es pont tájékán helyzetbe került, ám a kivetődő Babócsy remekül szedte le a debreceni lábáról a labdát.
    57. perc: Bede játékvezető megállította a mérkőzést, s a meglehetősen idegesen felugráló Pásztor Józsefhez futott, figyelmeztette a csabaiak edzőjét, hogy nyugodtan szemlélje tovább az eseményeket.
    61. perc: Madar jobb oldali beadásáról Plókai éppen hogy lemaradt az üres kapu torkában.
    62. perc: Bagoly a jobb felső sarok mellé fejelt.
    64. perc: Sándor T. 16 méterről leadott lövése elsuhant a jobb sarok mellett.
    74. perc: Szarvas szemben a debreceni kapuval a 16-osról átemelt a jobb oldali védelmen, a labda Kulcsár elé hullott, aki az alapvonalig futott vele. Innen a csabaiak csatára laposan belőtt, és a jó iramban befutó Vlaicu három lépésről az üresen hagyott kapu közepébe passzolta a labdát, 2-1.
    82. perc: Pető jobb oldali szögletét kivágták a védők, ám röviden, ugyanis a labda Plókai M. elé hullott, aki a 16-osról kapásból a kapura szúrta a labdát, amely a védők között utat találva, a megdermedt Babócsy mellett vágódott a hálóba, 2-2.

84. perc: Plókai fejesét hárította Babócsy.
    89. perc: Fodor kicselezte az egész vendégvédelmet, majd a kapus mellett is elhúzta a labdát, de addig cselezett, míg végül balra kisodródott, és hiába lőtt kapura, egy visszaérkező védő a gólvonal előtt kirúgta a labdát.kép
    Babócsy kapus remekül mutatkozott be Békéscsabán, ha nem ő áll a kapuban, aligha szerzett volna pontot az Előre. (Fotó: Kovács Erzsébet)

Remek iramban kezdtek a csapatok a kelet-magyarországi rangadón, ami érthető, mindkét csapat számára nagy volt a tét. Még ha ellenkező előjellel is.
    A hajdúságiak a dobogós helyért, a csabaiak az NB I-es tagságért harcolnak. Ezért mindkét szakvezető nagy hangsúlyt fektetett a védelmek megszervezésére, ami ugyancsak érthető, hiszen két olyan csapat akaszkodott egymásnak, amely tele van gyors, futó játékosokkal, s remekül játssza a kontrát. Ezért aztán egy remek mérkőzés kerekedett ki.
    Igaz, hogy az első húsz percben a középpályások nem túlságosan jeleskedtek, de ez is a kontrák számlájára volt írható, hiszen hátulról a saját kapujuk előteréből keményen előrevágott labdákkal próbálták helyzetbe hozni az elöl lévő csatárokat. Ezt követően azonban mind jobban magára talált a középpályás sor is, a hazaiaknál Vlaicu lett az igazi karmester, míg a vendégeknél Sándor T. vette hátára a pályát és csapatát. Mindkét oldalon számtalan helyzetet alakítottak ki a középpályás sorral megerősödött támadók, ám mindkét kapuban nagy szívvel és eredményesen álltak helyt a kapusok. Egészen a 41. percig, amikor egy csabai védelmi hiba után a villámgyors léptű Bagoly megszerezte csapata számára az előnyt.
    A tavaszi szezonban ilyenkor a Békéscsaba összecsuklott, ám most erre idejük sem maradt, hiszen - ha 11-esból is - két percen belül egyenlítettek a házigazdák.
    A fordulás után ugyancsak nagy iramban folytatták az együttesek a játékot. Mindkét csapat továbbra is a kontrákra hagyatkozott, és egyre veszélyesebben támadták ellenfelük kapuját. Sokáig eredménytelenül, ám a végén egy remek összjáték után most a Békéscsaba jutott előnyhöz. Azonban ők sem örülhettek sokáig, hiszen az egykori szarvasi Plókai Mihály könyörtelenül kihasznált egy lehetőséget, és egy óriási bombával „visszamentett” egy pontot újdonsült csapatának.
    S ha már az újoncoknál tartunk, mindkét gárdában azok nyújtották a legmagasabb színvonalújátékot, akik utóbb kerültek csapatukhoz, így a lila-fehéreknél Babócsy és Vlaicu, a vendégeknél Plókai.

Edzői nyilatkozatok
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Az utolsó percben óriási lehetőséget hagyott ki Fodor. Ezért meg kellett elégednünk az egy ponttal. A Debrecen sokkal nyugodtabban játszott, ami természetes, míg néhányan nálunk idegesen, kapkodva futballoztak.
    — Régen látott sok lehetőség adódott a Békéscsaba előtt, amivel megszerezhető lett volna az első tavaszi győzelem.
    — Így igaz. Ha értékesítjük a nagy helyzeteket, aligha ért volna utol bennünket a Debrecen.
    — Végre hazai környezetben is jóljátszotta csapat...
    — Egy olyan Debrecennel szemben kellett bizonyítanunk, amelyik most állt fel a legjobb összeállításban, mindenki alaposan felkészült, nem volt eltiltottjuk, nem beszélve arról, hogy egy gólerős csatárral, Plókai Mihállyal erősödtek. Egyébként megfigyeltem, hogy ellenünk minden csapat a legjobb összeállításban lép pályára, míg mi a nagy riválisok ellen erősen tartalékosak voltunk. De tény, hogy most jól játszott a csapat, szinte ugyanazt nyújtotta, mint egy héttel korábban az MTK ellen.
    — A két csapat jól ismeri egymást. Tudott valami újat felvonultatni bármelyik gárda is?
    — Nem sokat. Mi is tudtuk, hogy a Debrecen mit játszik, ők is tudhatták. Ám nálunk egy-két játékos fegyelmezetlen volt, ezért nem sikerült mindhárom pontot itthon tartani. A látottak alapján a döntetlen igazságos, amihez nagyrészt hozzájárult Babócsy kapus, ugyanis néhány óriási ziccert remekül hárított.
    Garamvölgyi Lajos, a Debrecen edzője:
    — Helyzeteink alapján nyernünk kellett volna, de azt is el kell ismernem, hogy 2—2-nél a Békéscsabának is megvolt a lehetősége a győzelemre. Azt hiszem, a mi csapatunk jobban együtt van, s ennek köszönhető a pontszerzésünk. Egyébként a Békéscsabát többre tartom annál, minthogy a kiesés ellen küzdjön. Szívből drukkolok nekik, hogy ne kelljen még osztályozót sem játszaniuk.
    — Miben bízott a mérkőzés előtt?
    — A célt elértük, mert eddig pontot sem szereztünk idegenből.
    — Negyedórával a lefújás előtt nem úgy tűnt, hogy mosolygós arccal távoznak Békéscsabáról.
    — Valóban, de ha a helyzeteket tekintjük, abból nekünk volt több. Az más dolog, hogy az utolsó nagy helyzet a hazaiak előtt adódott. Pedig 2—1-nél azt hittem, hogy leül a csapat, de végül is elhitték, hogy megszerezhető egy pont.

6. Debrecen 23 10 5 8 33-30 35