2021.05.02, 16:00
    1997. május 17., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., 32. forduló:

MTK FC - Ecker-Stadler FC 5-3 (3-0)
    Hungária krt., 3000 néző, V: Hanacsek

gólszerzők: Illés (15., 17., 78.), Csertői (35.), Farkasházy (72.), illetve Hleba (46.), Jeremejev (77., 83.)
    sárga lap: Farkasházy (60.), illetve Resko (66.), Vacsilja (75.)
    piros lap: Vacsilja (89.)
    cserék: Orosz helyett Preisinger (52.), Preisinger helyett Egressy (69.), Szekeres helyett Talapa (81.), illetve Holló helyett Farkas T. (a szünetben), Kertész helyett Nagy S. (58.), Jaszinszkij helyett Mikóczi (79.)
    jók: Lőrincz, Illés, Farkasházy, illetve Jeremejev

MTK FC:
    Babos - Lőrincz - Kuttor, Szekeres - Farkasházy, Molnár Z., Illés, Halmai, Zsivóczky - Csertői, Orosz

Ecker-Stadler FC:
    Nagy G. - Vacsilja - Schultz, Resko, Kertész - Molnár Z., Jeremejev, Kovács Zs., Jaszinszkij - Holló, Hleba

Az első negyedóra az ismerkedés jegyében telt el, a két csapat kereste egymás gyengéit. Meglepő volt, hogy a Stadler nem állt be védekezni. Nem a kontrákra játszott, hanem a táblázaton elfoglalt rossz helyezését javítani akarván pontszerzésre készült, ennek jegyében pedig már az MTK térfelén megzavarta a hazai játékosokat. A 15. percben Farkasházy végzett el szabadrúgást jobbról, az alapvonal mellől, a 16-ossal egy magasságban. A beívelés a védőkről lecsorgott és Illés 15 méterről könyörtelenül a léc alá vágta a labdát (1-0). Egycsapásra megváltozott minden. Előbb Illés hajszálnyival csavart el a jobb kapufa mellett. Ráadásként Kuttor lőtt távolról. A labda kipattant Nagy G.-ről, Illés berobbant, és a kapuba kotorta a játékszert (2-0). Megroggyant a vendéggárda, Lőrincz távoli bombája centiméterekkel kerülte el a kaput. Majd megint a hátvéd és Illés próbálkozásai okoztak zavart az akasztóiak háza táján. A 35. percben Farkasházy remekül varázsolta Csertői fejére a labdát, a csatár nyolc méterről a kapuba csúsztatott (3-0). Zúgott a "Bajnokcsapat ". A vendégek első veszélyes támadásából Jeremejev kétszer is Babosba rúgta a labdát, később Hleba ügyetlenkedett el egy helyzetet.

Hidegzuhanyként hatott az MTK-hívek számára, hogy rögtön a középkezdés után szépített a Stadler. A csereként beállt Farkas T. iramodott meg a bal oldalon, beadását Hleba a kapuba kotorta (3-1). Támadásban maradt a vendégegyüttes, több ízben is csak a szerencse mentette meg Babos kapuját az újabb góltól. Később leült a mérkőzés, a játékosok többet foglalkoztak egymással, mint a futballal. Resko csúnya belépője után Preisingert le kellett cserélni. Akadt azért szép jelenet is. A 72. percben Illés - Csertői - Farkasházy volt a labda útja, utóbbi kissé kisodródva, miután már Nagy G.-t is kicselezte, az üres kapuba helyezett (4-1). Kisvártatva megint szépített a Stadler, Jeremejev 22 méterről, szabadrúgásból csavart a kapu jobb alsó sarkába (4-2). Jött az MTK válasza Farkasházy beadását Illés továbbította a kapuba (5-2). A csapatok ekkor már nem foglalkoztak a védekezéssel. A 82. percben Kovács Zs. egyedül ugrott ki, de lövését Babos magabiztosan védte. Egy perc múlva viszont újabb gólt ért el a Stadler: Jeremejev egy lecsorgó labdát összeszedett, s meg sem állt a hazai kapuig (5-3). A gólparádét hozó 90 perc után bizonyossá vált, hogy az MTK FC - függetlenül a további fordulóktól - bajnok

Mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Garami József, az MTK vezetőedzője:
    - A csapat egész évi teljesítményét dicséret illeti, hiszen eleddig csak egy vereséget szenvedtünk. A mai mérkőzés örömjátékot hozott, köszönet minden szurkolónak.

Lőrincz Emil:
    - Az igaz, hogy a három bekapott gól túl sok, de betudható annak, hogy a második félidőben már biztos volt a vezetésünk.

Kenesei Krisztián, aki három sárga lapja miatt nem játszhatott a
    szombati mérkőzésen:
    - Nagyon rossz volt, hogy nem léphettem pályára, de lelkesen buzdítottam a többieket.

2. avatar: ingersheim